پروژه‌هایی برای خودکفایی در تولید خوراک دام تعریف شود

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با اشاره به اینکه ذرت و کنجاله سنخیتی با شرایط آب و هوایی و اکوسیستم ایران ندارد، گفت: نیاز است که در این زمینه پروژه‌هایی برای خودکفایی تعریف شود.

به گزارش ایسنا، سورنا ستاری امروز در حاشیه مراسم رونمایی از پروژه‌های منابع طبیعی و امضای تفاهم‌نامه ایجاد مرکز نوآوری و فناوری منابع طبیعی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری پروژه‌های متعددی با سازمان جنگل‌ها اجرایی کرده است که ازجمله مهمترین آن‌ها مدل‌های اقتصادی توسعه است که بتوان از مراتع به‌خوبی استفاده کرد.

وی ادامه داد: یکی از بحث‌های جدی در سالیان اخیر پیگیری موضوع امنیت غذایی است. ما باید بتوانیم غذای دام را با روش‌های نوآورانه و باتوجه به اکوسیستم کشور تولید کنیم و در این زمینه نیز پروژه‌هایی با همکاری وزارت جهاد کشاورزی طراحی کرده‌ایم.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در ادامه با اشاره به اینکه ضایعات کشاورزی در ایران عدد قابل توجهی است، تصریح کرد: برای مثال یک میلیون تن ضایعات سرشاخه نیشکر در کشور داریم که می‌تواند جایگزین غذای دام شود.

ستاری در پایان با بیان اینکه ذرت و کنجاله سنخیتی با شرایط آب و هوایی کشور ما ندارد، گفت: نیاز است که پروژه‌هایی برای خودکفایی در این زمینه تعریف شود.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

تشریح صفر تا صد ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکن در کمیسیون عمران

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از برگزاری اولین جلسه تخصصی این کمیسیون با حضور …