پیش بینی بارش برف و باران در ۱۸ استان/ احتمال مسدود شدن محورهای شمالی

مدیرکل مدیریت بحران سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اعلام کرد: پیش بینی می شود طی ۲۴ ساعت آینده بارش برف و باران نسبتا شدیدی در ۱۸ استان رخ دهد و اگر در محورهای شمالی کولاک داشته باشیم احتمالا به صورت ساعتی برخی از آنها مسدود خواهند شد.

فرهاد مهریاری در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: سامانه بارشی وارد کشور شده که تا فردا بعدازظهر تقریبا ۱۸ استان را درگیر کرده و در آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان، کرمانشاه، لرستان، ایلام، زنجان، قزوین، البرز، تهران، همدان، خوزستان، چهارمحال بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، فارس، اصفهان و مرکزی طی ۲۴ ساعت آینده بارش برف و باران سنگین پیش بینی شده است.

وی افزود: با توجه به پیش بینی های هواشناسی صورت گرفته هشدار احتمالی سیلابی شدن استان های خوزستان، اصفهان و فارس را داده ایم و در این مناطق آماده باش کامل اعلام کردیم. همچنین بیش از ۵۵۰ پایگاه ثابت و سیار، ۴۵۰۰ ماشین آلات زمستانی و بیش از ۶۰۰۰ نفر راهدار در حالت آماده باش کامل قرار دارند.

مدیرکل مدیریت بحران سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای با بیان اینکه فعلا هیچ جاده مسدودی در کشور نداریم، اظهار کرد: چند روستای کردستان و چهارمحال بختیاری به دلیل بارش برف مسدود شده اند که طی ساعات آینده و با کمتر شدن بارش ها در این دو استان، راه های آنها را بازگشایی خواهیم کرد.

مهریاری با اشاره به اینکه احتمال مسدود شدن برخی محورهای شمالی وجود دارد، گفت: پیش بینی های هواشناسی نشان داده که در محورهای شمالی شاهد بارش شدید برف و وزش شدید باد خواهیم بود؛ یعنی احتمالا نیمه شب امشب کولاک در برخی محورهای شمالی اتفاق خواهد افتاد؛ بنابراین احتمالا از ساعت ۱۲ امشب تا ساعت ۳ بامداد برخی محورهای شمالی به صورت موقت مسدود شوند.

وی تأکید کرد: از همه مسافران می خواهیم با توجه به شرایط جوی به وجود آمده در استان های مذکور از هر گونه سفر غیرضروری خودداری کنند و آن را به فردا بعدازظهر و پس از آن موکول کنند.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

تشریح صفر تا صد ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکن در کمیسیون عمران

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از برگزاری اولین جلسه تخصصی این کمیسیون با حضور …