کاشی‌های اهدایی ایران برای ساخت مسجدی در آمریکا رفع توقیف شد

کاشی‌های اهدایی ایران برای ساخت مسجدی در آمریکا رفع توقیف شد

وزارت خزانه داری آمریکا محموله کاشی هایی را که هدیه مسجدی در قم برای استفاده در ساختن یک مسجد در ایالت ویرجینیای آمریکا بوده است، رفع توقیف کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از شبکه ان. بی. سی واشنگتن، وزارت خزانه داری آمریکا محموله کاشی هایی را که قرار بود برای ساختن مسجدی در ایالت ویرجینیای شمالی این مورد استفاده قرار بگیرد اما در فرودگاه بین المللی دالس به بهانه نقض تحریم های آمریکا علیه ایران توقیف شده بود، آزاد می کند. 
خبر صدور مجوز آزادسازی این محموله از طریق شورای روابط آمریکایی-اسلامی اعلام شد که در نامه وزارت خزانه داری را به وکلای مسجد مناساس(Manassas) داده بود. 
ادوارد احمد میشل معاون مدیر شورای روابط آمریکایی-اسلامی در یک بیانیه مطبوعاتی در این باره گفت: ما از این تصمیم به عنوان ابراز احترام ملتمان به آزادی مذهبی و تفاوت ها استقبال می کنیم. آمریکایی ها با هر پیشینه مذهبی باید به نمادهای دینشان دسترسی داشته باشند، هر چه که باشند. 
این ۷۵۰ پوند(۳۴۰ کیلوگرم) کاشی هدیه ای از سوی مسجدی در قم به مسجد ویرجینیا بود که روی آن ها آیاتی از قرآن کریم نقش بسته است. گمرک فرودگاهی ویرجینیای شمالی پیشتر کاشی های ارسالی از قم را به بهانه تحریم های ایران، توقیف کرده بود.
انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

چه چیزی باعث خاص بودن برند آندر آرمور میشود؟

برند آندر آرمور (Under Armour) با توجه به تکنولوژی های پیشرفته و کیفیت بالای محصولات …