کاهش قیمت‌ بلیت هواپیما از امروز

معاون هوانوردی و امور بین‌الملل سازمان هواپیمایی کشوری از کاهش قیمت بلیت هواپیما که طی روزهای گذشته از سوی ایرلاین‌ها افزایش یافته بود خبر داد و گفت: به آن‌ها هشدار داده بودیم که اگر حداقل قیمت‌های موجود را رعایت نکنند با آن‌ها برخورد می‌کنیم.

به گزارش ایسنا، طی روزهای گذشته ایرلاین‌ها در اقدامی به نظر هماهنگ‌ شده حداقل نرخ پروازهای داخلی را افزایش داده بودند و به گفته مسئولان سازمان هواپیمایی کشوری برخی کلاس‌های نرخی را حذف کرده بودند که از این حرکت به عنوان تبانی نام برده شد.

ابولقاسم جلالی – معاون هوانوردی و امور بین‌الملل سازمان هواپیمایی کشوری – پیش از این در این باره به ایسنا گفته بود که ایرلاین‌ها با حذف کردن چندین کلاس نرخی با قیمت پایین نرخ پروازهای داخلی را طی روزهای گذشته افزایش داده بودند و در واقع مرتکب تخلف شدند. براین اساس به ایرلاین‌ها هشدار دادیم و اعلام کردیم که اگر این رویه ادامه پیدا کند با آنها برخورد می‌کنیم، چرا که این کار مصداق تبانی و تخلف است. البته پس از ارسال نامه رسمی به ایرلاین‌ها برخی از آنها کلاس‌های نرخی خود را دوباره برگرداندند و منتظریم بقیه هم این کار را انجام دهند.

حالا به نظر می‌رسد ایرلاین‌ها این کار را انجام داده‌اند و قیمت بلیت هواپیما را به حالت سابق بازگردانده‌اند، چیزی که جلالی به آن اشاره کرده است. وی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: امروز با نمایندگان شرکت‌های هواپیمایی جلساتی برگزار کردیم و مقرر شد تا آن‌ها همه کلاس‌های نرخی را باز کنند و مردم بتوانند با هر قیمتی بلیت هواپیما را خریداری کنند و بر همین اساس نیز ایرلاین‌ها این کار را انجام دادند.

وی افزود: به عنوان مثال نرخ پرواز تهران-مشهد را که تا حدود 496 هزار تومان افزایش داده بودند در حال حاضر در سایت‌های مختلف تا حدود 250 هزار تومان تا 300 هزار تومان کاهش داده‌اند.

معاون هوانوردی و بین‌الملل سازمان هواپیمایی کشوری ادامه داد: همه دستگاه‎‌های نظارتی نیز در جلسه امروز حضور داشتند و مقرر شد تا به صورت دائم و مستمر بر بازار بلیت هواپیما نظارت شده و با شرکت‌های هواپیمایی متخلف برخورد شود.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

تشریح صفر تا صد ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکن در کمیسیون عمران

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از برگزاری اولین جلسه تخصصی این کمیسیون با حضور …