کاهش ۶۰ درصدی قدرت خرید مردم در بازار مبل

ایسنا/خوزستان رئیس اتحادیه درودگران و مبل‌سازان اهواز با اشاره به وضعیت بازار مبل گفت: حدود ۶۰ درصد از قدرت خرید مردم برای خریدن مبل از دست رفته و بازار مبل نیز در رکود قرار گرفته است.

شهرام صفاریان در گفت‌وگو با ایسنا درباره آخرین وضعیت صنف مبل‌فروشان اهواز اظهار کرد: یکی از عوامل اصلی که باعث ریزش اعضای صنف در این اتحادیه شد، بیماری کرونا و تعطیلات مکرر بازار بوده است که کسب و کار را کساد کرد.

وی افزود: نمایشگاه‌های دائمی و بین‌المللی فروش مبل یکی دیگر از عوامل اصلی ریزش تعداد اعضای ما بوده است که به صورت پراکنده و فصلی برگزار می‌شدند. این نمایشگاه‌ها با کیفیت کمتر و با قیمت کمتر، مبل‌های خود را به فروش می‌رسانند.

رئیس اتحادیه درودگران و مبل‌سازان اهواز با اشاره به اینکه میزان خرید و فروش مبل بسیار کاهش یافته است، گفت: اگر بخواهیم قیمت مبل را با سال‌های گذشته مقایسه کنیم شاهد افزایش قیمت صد درصدی در این کالا هستیم و از طرفی با افزایش قیمت مبل، قدرت خرید مصرف‌کننده نیز کاهش چشم‌گیری یافته است.

صفاریان عنوان کرد: حدود ۶۰ درصد از قدرت خرید مردم برای خریدن مبل از دست رفته و بازار مبل نیز در رکود قرار گرفته است.

وی با اشاره به آشفتگی بازار مبل در شهر اهواز گفت: در شهرک صنعتی شماره ۲ اهواز که مربوط به کارگاه‌ها و واحدهای تولیدی است یکی از نمایشگاه‌های فروش مبل، سوله‌ای ۳۲۰۰ متری را اجاره کرده است و در شهرک تولیدی، اقدام به فروش مبل می‌کند. از نظر ما و سازمان  صنعت و معدن خوزستان این اقدام غیرمجاز است اما صاحب نمایشگاه با شهرک صنعتی قرارداد منعقد کرده است.

رئیس اتحادیه درودگران و مبل‌سازان اهواز تصریح کرد: اگرچه تعداد تولیدکنندگان مبل در اهواز کمتر از تعداد انگشتان دست است اما به دلیل هزینه‌های بالای کارگاه، سود چندانی از تولید خود ندارند و برای آن‌ها تولید مبل به صرفه نیست.

صفاریان افزود: وضعیت بازار مبل‌فروشان مطلوب نیست و نمایشگاه‌های فصلی مبل نیز تأثیری بسیار منفی روی اعضای این صنف داشته است.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

تشریح صفر تا صد ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکن در کمیسیون عمران

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از برگزاری اولین جلسه تخصصی این کمیسیون با حضور …