کتاب چگونه یک خانواده شادبسازیم به مرحله نهایی جشنواره ملی کتاب راه یافت

کتاب چگونه یک خانواده شادبسازیم به مرحله نهایی جشنواره ملی کتاب راه یافت

ایسنا/قم کتاب (چگونه یک خانواده شاد بسازیم) پس از داوری به بخش نهایی دوسالانه بهترین کتاب جشنواره ملی کتب آموزش و پرورش (اولیاو مربیان)که مراسم اختتامیه باحضورسرپرست آموزش و پرورش در دانشکده روان شناسی و علوم تربیتی دانشگاه تهران برگزارشد.

احمد ترابی در گفت گو با ایسنا گفت: خوشبختانه کتاب چگونه یک خانواده شاد بسازیم ترجمه استاد احمدترابی متخصص روان شناسی بالینی و مسئول مرکز مشاوره دانشگاه علمی کاربردی جهاد دانشگاهی استان قم به عنوان ۴ کتاب برتر جشنواره به مرحله نیمه نهایی بهترین کتب راه پیدا کرد.
وی افزود: ۵۳۷ کتاب به دبیرخانه دومین دوره جشنواره ملی کتاب اولیا و مربیان آموزش و پرورش ارسال شده است که کتاب احمدترابی متخصص روان شناسی بالینی توانست به مرحله یایانی راه پیدا کند.
مترجم این اثر گفت: در اختتامیه دومین دوره جشنواره ملی کتاب اولیا و مربیان آموزش و پرورش ۱۱کتاب شایسته تقدیر و ۲ کتاب برگزیده شد، در این کتاب سعی شده است به چگونگی ساخت یک خانواده شاد و به دور از غم و هیجانات منفی پرداخته شود.
وی گفت: مبحث خانواده  به عنوان مهم‌ترین و دلنشین‌ترین موضوع و نزدیک‌ترین محیط بلافصل انسان‌هاست، در این محیط شخصیت انسان قوام ودوام  پیدا می‌کند.
این پژوهشگر روانشناس بالینی اظهار کرد: از هر چه بتوان فاصله گرفت از خانواده نمی‌توان دور شد. و مفهوم زندگی و حیات انسانی بدون خانواده مصداقی ندارد و توجه به خانواده این نهاد اجتماعی بر هر دولت و جامعه اساس کار تلقی می شود، هر جامعه ای طبق ارزشهای خود ابتدا به سراغ خانواده می‌رود تا از درون آن، شهروندان اتی خویش را بپروراند.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

تشریح صفر تا صد ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکن در کمیسیون عمران

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از برگزاری اولین جلسه تخصصی این کمیسیون با حضور …