گرانترین میوه‌های بازار کدامند؟

آناناس در صدر گرانترین میوه های بازار قرار دارد.

به گزارش ایسنا، براساس نرخنامه کشف قیمت عمده فروشی محصولات کشاورزی در میدان مرکزی، آناناس کارتنی به قیمت هر کارتن ۷۰۰ تا ۹۰۰هزار تومان (هر کارتن شامل شش عدد آناناس)، انار کوهستان با قیمت ۱۵ تا ۲۱ هزارتومان، گلابی شاه میوه و بیروتی ۱۷ تا ۳۰هزار تومان، موز ۲۹ تا ۳۳ هزار تومان، به ۱۰ تا ۱۸هزار تومان، خرمالو کن ۱۳ تا ۲۰ هزار تومان، پرتقال ناول ۱۳ تا ۱۹هزار تومان به فروش می‌رسد که این اقلام با اعمال سود ۳۵درصدی در خرده فروشی ها به فروش می رسد.

براساس مشاهدات میدانی از برخی از خرده فروشی های تهران، آناناس با قیمت ۱۶۰ تا۱۸۰، نارگیل با قیمت ۳۵ تا ۴۴، موز ۳۸ تا ۴۳ هزارتومان، گلابی درجه یک ۲۸  تا ۳۸ هزار تومان، انار کوهستان ۲۷ تا ۳۵ هزارتومان و خرمالو ۲۵ تا ۳۴هزار تومان به ترتیب جزو گرانترین میوه های بازار به شمار می آیند.

گفتنی است، قیمت های ذکر شده حدودی و برای برخی از خرده فروشی‌های سطح شهر تهران بوده و شامل همه میوه فروشی ها نمی شود. ممکن است در برخی مناطق قیمت اقلام مذکور بیشتر یا کمتر باشد.

همچنین براساس نرخ نامه میادین میوه و تره بار، گرانترین میوه های میادین به ترتیب موز با قیمت هر کیلوگرم ۲۲ هزار تومان، گلابی هر کیلوگرم ۱۷هزار و ۹۰۰تومان، ازگیل هر کیلوگرم ۱۳هزار و ۹۰۰تومان، خرمالو هر کیلو ۱۳هزار و ۵۰۰ تومان،انار ممتاز هر کیلو ۱۳ هزار و ۴۰۰ تومان، کیوی ممتاز هر کیلو ۱۲ هزار و ۹۰۰تومان، انگور شاهرودی هر کیلو ۱۲هزار و ۸۰۰تومان، انگور بی‌دانه و مهری هر کیلوگرم ۱۲هزار و ۵۰۰تومان، پرتقال تامسون جنوب هر کیلو ۱۲هزار و ۲۰۰تومان و بِه هر کیلوگرم ۱۲ هزار تومان است.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

تشریح صفر تا صد ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکن در کمیسیون عمران

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از برگزاری اولین جلسه تخصصی این کمیسیون با حضور …