۱۰۰ شرکت دانش بنیان و استارتاپ منتخب صنعت نفت معرفی شدند

۱۰۰ شرکت برتر برای مستقر در پارک فناوری صنعت نفت و گسترش فضای کسب‌وکار در صنعت نفت در رویداد شناسایی، ارزیابی و انتخاب شرکت‌های دانش‌بنیان معرفی شدند.

به گزارش ایسنا، به منظور بهره‌مندی شرکت‌های دانش بنیان و استارتاپ از خدمات پارک فناوری صنعت نفت، در دی ماه سال جاری فراخوانی از سوی وزارت نفت منتشر شد.

این فراخوان به منظور شناسایی و انتخاب شرکت ها در حوزه‌های فناورانه تجهیزات و قطعات، مواد و محصول شیمیایی، نرم‌افزار و پلتفرم، خدمات صنعت نفت بوده است.

در این فراخوان، ۵۶۰ طرح ثبت نام شد  که بعد از بررسی و ارزیابی اولیه ۲۱۶ طرح برای داوری به هیات داوران ارسال شد. از بین ۲۱۶ طرح ارسال شده تعداد ۱۵۸ طرح به داوری نهایی راه پیدا کرد و در پایان ۱۰۰ طرح انتخاب شدند.

از میان طرح‌ های داوری شده، ۱۶ درصد محصول اولیه،۷۲ درصد محصول نهایی و ۱۲ درصد طرح و ایده بوده است .

به لحاظ فراوانی ارایه طرح‌ها، استان تهران در رده اول اول و استان های بوشهر، خراسان، اصفهان و آذربایجان در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند.

همچنین ۲۰۰ داور در مرحله ارزیابی و در مرحله دوم ۸۰ داور از صنعت در ارزیابی و داوری حضور داشتند ضمن آنکه درارزیابی طرح‌ها نیاز صنعت مورد توجه بوده است.

اسامی ۱۰۰ شرکت منتخب بر اساس کسب امتیاز نشان طلا،نقره و برنز کسب کرده‌اند و اسامی آنها در پایگاه اطلاع رسانی وزارت نفت(توسعه زیست بوم نوآوری و فناوری صنعت نفت) اعلام شده است.

اسامی این شرکت‌های منتخب در اختتامیه گردهمایی شرکت های دانش بنیان و استارتاپ صنعت نفت اعلام شد.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

تشریح صفر تا صد ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکن در کمیسیون عمران

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از برگزاری اولین جلسه تخصصی این کمیسیون با حضور …