آخرین وضعیت ابلاغ آیین‌نامه‌ جدید انجمن‌های علمی دانشجویان

مدیرکل فرهنگی وزارت علوم از اصلاح آیین‌نامه‌ جدید انجمن‌های علمی دانشجویان خبر داد و گفت: در صورت امضای وزیر این آیین نامه قبل از پایان سال ابلاغ خواهد شد.

مهندس محمدهادی عسکری در گفت و گو با ایسنا ضمن بیان این مطلب به آخرین اصلاح آیین‌نامه‌ انجمن های علمی دانشجویان اشاره کرد و اظهار کرد: آیین‌نامه انجمن‌های علمی در حال حاضر به طور کامل اصلاح شده است و برای تصویب نهایی به امضای وزیر نیاز دارد و تا قبل از پایان سال جاری این آیین‌نامه به دانشگاه‌ها ابلاغ خواهد شد.

وی در ادامه تصریح کرد: آیین‌نامه انجمن‌های علمی دانشجویان تغییرات شاخصی را داشته است اما مهمترین و شاخص‌ترین تغییر آن این است که در این آیین‌نامه زمان انتخابات دانشجویان متمرکز شده است. ضمن اینکه ما پروژه شکوفایی انجمن‌های علمی را وزارت علوم دنبال می‌کنیم که با به اتمام رسیدن این پروژه شاهد تحولی عظیم در حوزه انجمن‌های علمی خواهیم شد.

مدیرکل فرهنگی وزارت علوم همچنین خاطر نشان کرد: دانشگاه‌ها به دنبال ارتقای دانش و مهارت خود هستند و این امر از جانب انجمن‌های علمی امکان پذیرتر است چرا که اعضای انجمن‌های علمی و دانشجویی قطعا از نظر تحصیلی از دیگر دانشجویان دانشگاه برتر بوده و در فرایند توسعه کشور نقش مهمی دارند.

مهندس عسکری خاطر نشان کرد: اصلاح آیین‌نامه‌های دیگر در حوزه فرهنگی دانشجویان نیز در وزارت علوم دنبال می‌شود و البته برای نهایی شدن آن نیازمند بررسی همه فرایندهای لازم در کشور هستیم.

مدیرکل فرهنگی وزارت علوم به اهمیت فعالیت انجمن های علمی دانشجویان اشاره کرد و افزود: انجمن های علمی به عنوان نقطه اتصال و پیوند در درون دانشگاه ها به دنبال آن هستند که کیفیت مهارت، آموخته ها و توانمندی های دانشجویان را تقویت کنند و از سوی دیگر حلقه اتصالی باشند تا دستاوردها و آموخته های دانشگاه ها در بدنه جامعه ظهور و بروز  پیدا کنند.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

چه چیزی باعث خاص بودن برند آندر آرمور میشود؟

برند آندر آرمور (Under Armour) با توجه به تکنولوژی های پیشرفته و کیفیت بالای محصولات …