آمریکا فناوری‌های جدیدی را برای تشخیص "کروناویروس" به کار می‌گیرد

“سازمان غذا و داروی آمریکا” قصد دارد مجوز لازم را برای به کار بردن فناوری‌های جدید در شناسایی “کروناویروس” صادر کند.

به گزارش ایسنا و به نقل از تک‌کرانچ، “سازمان غذا و داروی آمریکا”(FDA) اعلام کرده که مجوز لازم را برای تست “کروناویروس” با کمک فناوری‌های تشخیصی جدید در بیمارستانها و مراکز درمانی سراسر آمریکا صادر خواهد کرد.

این ایده در حالی شکل گرفته که بسیاری از مردم از سازمان‌های دولتی آمریکا به خاطر نداشتن آمادگی کافی برای مقابله با گسترش کروناویروس انتقاد کرده‌اند.

از زمانی که نخستین مورد ابتلا به کروناویروس در آمریکا شناسایی شد، “مرکز کنترل و پیشگیری بیماری”(CDC) آمریکا فقط 459 آزمایش انجام داده‌ است. در حالی که چین در حال حاضر هر هفته تا 1.6 میلیون آزمایش انجام می‌دهد. کرده جنوبی نیز تاکنون، 6500 نفر را مورد آزمایش قرار داده است. نخستین آزمایش‌ها در آمریکا، به خاطر ناکارآمدی کیت‌های آزمایشی، با مشکل رو به رو شد.

مراکز کنترل و پیشگیری بیماری، تنها سازمانی نیست که به خاطر مدیریت اشتباه در واکنش نسبت به گسترش کروناویروس مورد نقد قرار می‌گیرد. در روزهای گذشته، نامه افشاگری فردی منتشر شد که ادعا کرده بود “وزارت بهداشت و خدمات انسانی آمریکا”(HHS)، کارمندان خود را به ووهان فرستاده تا آنجا را از شهروندان آمریکایی خالی کند اما آموزش کامل یا اقدامی برای محافظت از این افراد صورت نداده است.

سازمان غذا و داروی آمریکا اکنون تصمیم گرفته که به مراکز پژوهشی سراسر کشور اجازه دهد تا از فناوری‌های جدیدی که برای استفاده ضروری تایید شده‌اند، استفاده کنند و بدین ترتیب، تعداد آزمایش‌هایی که مراکز درمانی می‌توانند انجام دهند، افزایش یابد.  

دکتر “استفان هان”(Stephen Hahn)، از اعضای هیئت مدیره سازمان غذا و داروی آمریکا در بیانیه‌ای گفت: ما باور داریم که این سیاست می‌تواند به برقراری تعادل در این شرایط اضطراری کمک کند. ما به کار خود ادامه خواهیم داد تا علم مورد نیاز برای آزمایش‌های بالینی را تضمین کنیم و قابلیت‌های این آزمایش‌ها را در ایالات متحده گسترش دهیم. این کار، تعهد ما را به بهداشت عمومی در جهت رفع نیازهای مهم در این زمینه نشان می‌دهد و کمک می‌کند تا خود را به سرعت با این شرایط پویا و متغیر سازگار کنیم. این سیاست جدید، به آزمایشگاه‌ها کمک خواهد کرد تا پیش از سازمان غذا و دارو، کروناویروس را شناسایی کنند.

دکتر “نانسی مسونیر”(Nancy Messonnier)، مدیر مرکز ایمنی‌سازی و بیماری‌های تنفسی در مرکز کنترل و پیشگیری بیماری گفت: گسترش ابتلا به کروناویروس در جهان، بسیار نگران‌کننده است و ما این اقدام سازمان غذا و دارو را برای کمک به آزمایش بیشتر تحسین می‌کنیم. این اقدام می‌تواند هزینه‌ها را کاهش دهد و به روند آزمایش سرعت ببخشد.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

چه چیزی باعث خاص بودن برند آندر آرمور میشود؟

برند آندر آرمور (Under Armour) با توجه به تکنولوژی های پیشرفته و کیفیت بالای محصولات …