اخذ تسهیلات ۱۹ درصدی تولید و اشتغال از سوی متقاضیان

جدیدترین آمار منتشره از سوی وزارت صمت نشان می‌دهد که از اسفند سال ۱۳۹۷، یعنی آغاز پرداخت تا آخر فروردین امسال ۱۹ درصد متقاضیان موفق به دریافت تسهیلات برنامه تولید و اشتغال (تبصره ۱۸)شدند.

به گزارش ایسنا، بر اساس این آمار در فروردین امسال بیش از ۱۶۴۳ میلیارد تومان در قالب ۳۶۸ فقره تسهیلات برای تامین مالی بنگاه های تولیدی کوچک، متوسط و طرح‌های نیمه تمام با پیشرفت بالای ۶۰ درصد، در راستای اقتصاد مقاومتی و بیش از ۶۴۳ میلیارد تومان تسهیلات برنامه تولید و اشتغال (تبصره ۱۸) در قالب ۸۴ فقره به استان‌های مختلف پرداخت شده است.

 در این مدت ۴۴۳ مورد ثبت نام برای استفاده از تسهیلات رونق تولید انجام شده که ۱۶۸ مورد برای دریافت بیش از ۱۴۹۸ میلیارد تومان تسهیلات به بانک‌ها معرفی شدند و در نهایت ۱۴۸۱ فقره تسهیلات به ارزش بیش از ۱۴۸۱ میلیارد تومان پرداخت شده است. یعنی حدود ۸۳ درصد از کل ثبت نام کنندگان در فروردین امسال موفق به دریافت این تسهیلات شدند.

در مورد تسهیلات تولید و اشتغال اطلاعات پرداختی از آغاز تا پایان فروردین نیز منتشر شده که نشان می‌دهد از اسفند ماه سال ۱۳۹۷ تا آخر فروردین ۱۴۰۰، حدود  ۷۵۵۸ مورد ثبت نام برای استفاده از تسهیلات برنامه تولید و اشتغال انجام شده که ۲۸۶۰ مورد برای دریافت تسهیلات ۲۱ هزار و ۴۷۹ میلیارد تومانی به بانک معرفی شده اند. در نهایت ۱۴۸۱ مورد پرداخت تسهیلات به ارزش ۹۴۶۷  میلیارد تومان صورت گرفته است. یعنی حدود ۱۹ درصد از کل ثبت نام کنندگان موفق به دریافت این تسهیلات شدند.

لازم به یادآوری است که تسهیلات تبصره ۱۸ قانون بودجه با بهره ۱۴ درصد پرداخت می‌شود که متقاضیان می‌توانند با ثبت‌نام در سامانه بهین یاب از این ظرفیت در راستای تامین سرمایه در گردش، نوسازی و بازسازی و یا تکمیل واحدهای تولیدی بالای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی استفاده کنند.

پرداخت ۱۷۲۴ میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای صادراتی

همچنین بر اساس این آمار از خرداد سال گذشته تا پایان فروردین ۱۴۰۰ حدود ۳۲۵ واحد برای دریافت تسهیلات مخصوص واحدهای صادراتی ثبت نام کردند که ۱۸۰ واحد به بانک معرفی شدند و در نهایت ۱۰۷ واحد موفق به دریافت ۱۷۲۴ میلیارد تومان از این تسهیلات شدند. یعنی حدود ۳۳ درصد متقاضیان موفق به دریافت تسهیلات مخصوص واحدهای صادراتی شدند.

در فروردین امسال نیز ۳۳ فقره تسهیلات به مبلغ ۴۷۱ میلیارد تومان به واحدهای صادراتی پرداخت شده است.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

چه چیزی باعث خاص بودن برند آندر آرمور میشود؟

برند آندر آرمور (Under Armour) با توجه به تکنولوژی های پیشرفته و کیفیت بالای محصولات …