ارسال طرح تفصیلی‌ بافت فرسوده" کن" به کمیسیون ماده۵/ترغیب مالکان بناهای تاریخی برای مرمت کن

شهردارمنطقه ۵ با اشاره به اینکه طرح تفصیلی بافت فرسوده محله ‌کن، در آستانه ارسال به کمیسیون ماده۵ است، گفت: ترغیب مالکان بناهای تاریخی برای مرمت و نگهداری از میراث تاریخ کهن و محدوده کن، از دیگر آثار مثبت اجرای طرح تفصیلی کن است.

محمود کلهری در گفت وگو با ایسنا، گفت: طرح حفاظت صیانت و ساماندهی باغات کن شامل محدوده خیابان مرادی، باغ‌ها و زمین‌های لورکان، باغ میر، بهاران؛ محدوده ساخته شده غرب بلوار تعاون، محله بافت فرسوده کن، باغات به هم پیوسته حاشیه رودخانه کن معروف به باغ‌های به هم پیوسته خرمالو، محدوده شهر سنگ و پارک طبیعت کوهساران است که هر کدام از این پهنه‌ها ضوابط خاص خود را دارد.

وی افزود: با تلاش مجموعه شهرداری تهران و سازمانهای وابسته و مرتبط، این طرح در سامانه جامع اطلاعات مکانی شهر تهران بارگذاری و این امکان برای شهروندان فراهم شده که با در دست داشتن سند مالکیت و مدارک و مستندات به دفاتر خدمات الکترونیک برای تشکیل پرونده مراجعه کنند. همچنین بخش‌هایی از طرح که نیازمند تصویب در کمیسیون ماده پنج است به زودی قابل اقدام خواهد بود.

کلهری به مزایای اجرای طرح تفصیلی کن اشاره کرد و گفت: از جمله عواملی که باید در جهت اجرای عدالت اجتماعی و همراه با عدالت فضایی در برنامه ریزی شهری رعایت کرد، توزیع مناسب خدمات شهری و استفاده صحیح از فضاهاست. با اجرای طرح تفصیلی کن و ایجاد نظام انگیزشی حق انتخاب و درنظر گرفتن حقوق مالکانه شهروندان، از تخریب و از بین رفتن باغات، درختان و گونه‌های گیاهی که ریه‌های تنفسی غرب تهران هستند، جلوگیری می‌شود.

شهردارمنطقه ۵ افزود: علاوه‌ براین، با اجرای طرح تفصیلی کن، مشاغل مزاحم که در بافت مسکونی قراردارند، ساماندهی می‌شوند. همچنین با اجرای این طرح، قطب گردشگری و به همراه آن کسب درآمد در این محله تاریخی، ایجاد می‌شود. قطعا ترغیب مالکان بناهای تاریخی برای مرمت و نگهداری از میراث تاریخ کهن محدوده کن، از دیگر آثار مثبت اجرای طرح تفصیلی کن است.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

چه چیزی باعث خاص بودن برند آندر آرمور میشود؟

برند آندر آرمور (Under Armour) با توجه به تکنولوژی های پیشرفته و کیفیت بالای محصولات …