اضطراب اجتماعی ناشی از کرونا

اثر یکی از محققان دانشگاه الزهرا در خصوص اضطراب اجتماعی ناشی از کرونا، به عنوان ایده برتر مسابقه جهان پساکرونای کرسی یونسکو سلامت اجتماعی و توسعه دانشگاه تهران انتخاب شد.

به گزارش ایسنا، اثر دکتر صدیقه عباسی پژوهشگر، مدرس دانشگاه و کارشناس مسئول روابط عمومی دانشگاه الزهرا به عنوان ایده برتر مسابقه جهان پساکرونا کرسی یونسکو در سلامت اجتماعی و توسعه دانشگاه تهران انتخاب شد.
 

فراخوان این مسابقه با عنوان فراخوان جهان پساکرونا در تاریخ 30 فروردین ماه سال جاری منتشر شد و از علاقه‌مندان درخواست شد تا نظرات، ایده‌ها و مطالب خود را در خصوص تغییرات جهات پس از کرونا به این کرسی ارسال کنند.

آثار رسیده از سوی داوران بررسی و تعدادی از آن‌ها به عنوان ایده‌های منتخب برگزیده شد که در بین آثار برگزیده، ایده و اثر دکتر صدیقه عباسی پژوهشگر، مدرس دانشگاه و کارشناس مسئول روابط عمومی دانشگاه الزهرا به عنوان اثر برتر انتخاب شد.

بنا بر اعلام روابط عمومی دانشگاه الزهرا، در این اثر، عباسی به موضوع اضطراب اجتماعی به عنوان یکی از چالش‌های قرن ۲۱ ناشی از ویروس کرونا در جامعه پرداخته که در زیر به بخشی از آن اشاره شده است:

“شیوع ویروس کرونا و پیامدهای اجتماعی و مرتبط با سلامت آن، یکی از مهمترین وقایع اجتماعی بشر در قرن ۲۱ می‌باشد. آنچه این شیوع را متمایز کرده، احساس جهانی ضعف در زندگی بیولوژیک انسان و نیاز به «جامعۀ استریل» و به دور از هر گونه مخاطره پس از کشف یک رشته RNA است که نظام قدرت و حیات را در جهان تغییر داد.

اضطراب اجتماعی حاصل از شیوع کرونا، در همۀ کشورها نگرانی‌های جدی برای شهروندان ایجاد کرده ‌است و در نظام مراودات اجتماعی، نوعی کنش توأم با هراس به‌وجود آمده و هرکس تلاش می‌کند تا با فاصله‌گیری در امان بماند! برای مراقبت از خود مجبوریم ماسک بزنیم و پوشاندن صورت با هر نوع پوششی به یک امر عادی جدید بدل خواهد شد.

این واقعه توانست بدون ایجاد خرابی و با تغییر رفتار انسان‌ها، نصف جمعیت دنیا را خانه نشین کند و خودکنترلی عظیمی در جهان راه بیاندازند.”

انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

چه چیزی باعث خاص بودن برند آندر آرمور میشود؟

برند آندر آرمور (Under Armour) با توجه به تکنولوژی های پیشرفته و کیفیت بالای محصولات …