اعزام دو نفتکش ونزوئلایی برای تحویل نفت

دو نفتکش متعلق به ونزوئلا که مجموعا حامل حدود ۱.۲ میلیون بشکه نفت سنگین هستند، در حال عبور از اقیانوس آتلانتیک برای تحویل نفت به مشتریان این کشور هستند.

به گزارش ایسنا، تشدید تحریمهای آمریکا علیه مالکان و مدیران کشتی‌هایی که با ونزوئلا همکاری می کنند، مانع از سفر آنها به بنادر این کشور شده است و در نتیجه شرکت نفتی دولتی PDVSA ونزوئلا برای تحویل صادرات نفت، به استفاده از ناوگان کشتی‌های خود  روی آورده است.

آمار رفینیتیو آیکان نشان داد نفتکش کولون که پیش از این آریتا نام داشت و نفتکش پارناسو در سپتامبر از پایانه های PDVSA عزیمت کردند اما تا هفته جاری موقعیت یابشان را روشن نکرده بودند.

این کشتی‌ها اکنون مسیر کشتی ونزوئلایی ماکسیمو گورکی را دنبال می کنند که اوایل سپتامبر با حدود دو میلیون بشکه نفت به مقصد آسیا حرکت کرد.

کشتی کولون آسیا را به عنوان مقصد خود مشخص کرده است.

شرکت PDVSA در اوت تحویل نفت با نفتکشهای خود را به برخی از مشتریانش پیشنهاد کرد تا به خریدارانی که به دلیل تحریمهای آمریکا، قادر نیستند برای حمل نفت ونزوئلا کشتی کرایه کنند، کمک کند.

آمریکا با هدف تشدید فشار علیه دولت نیکلاس مادورو، رییس جمهور ونزوئلا، از ژوئن مالکان کشتی را در لیست سیاه قرار داده و تهدید کرده است هر نفتکشی که صادرات نفت ونزوئلا را تسهیل کند، تحریم خواهد شد.

با وجود این که اکثر کشتی‌های شرکت PDVSA فرسوده بوده و در شرایط سفر در آبهای بین المللی نیستند اما این شرکت از شماری از کشتی‌هایی که همچنان بیمه و گواهینامه های معتبر دارند و همچنین کشتی‌هایی که تحت قرارداد اجاره در اختیار دارد، استفاده می کند.

بر اساس گزارش رویترز، در راستای این اقدام، شرکت PDVSA اخیرا نام برخی از این کشتی‌ها و پرچمشان را تغییر داده است.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

چه چیزی باعث خاص بودن برند آندر آرمور میشود؟

برند آندر آرمور (Under Armour) با توجه به تکنولوژی های پیشرفته و کیفیت بالای محصولات …