اعلام شرایط حذف ترم و نحوه دفاع از پایان‌نامه در دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی آخرین تصمیمات و تسهیلات آموزشی دانشجویان در نیمسال تحصیلی جاری را در قالب دستورالعملی ابلاغ کرد.

به گزارش ایسنا، براساس دستورالعمل جدید آموزشی دانشگاه شهید بهشتی نیمسال دوم تحصیلی 98-99 از نیمسال‌های دایر دانشگاه است و با توجه به امکانات دانشگاه شهید بهشتی در حوزه آموزش الکترونیکی دانشجویان باید از کلاس‌های غیرحضوری برخط و غیربرخط استفاده کنند.

طبق این دستورالعمل حذف بیش از یک درس حتی دروس عملی در بازه زمانی حذف اضطراری به درخواست دانشجو و موافقت شورای آموزشی واحد امکانپذیر است. مشروط بر اینکه تعداد واحدها در مقطع کارشناسی از شش و در مقطع تحصیلات تکمیلی از سه کمتر نشود.

زمان حذف ترم

همچنین حذف ترم دانشجویان مطابق قوانین و مقررات آموزشی جاری قابل انجام است و با توجه به شرایط حاکم بر کشور دانشجویی تقاضای حذف ترم بدون احتساب در سنوات را دارد می‌تواند درخواست خود با ذکر دلایل ناشی از آن را از اول تا 13 خرداد در سیستم جامع آموزشی گلستان ثبت کند.

وضعیت دروس عملی دانشجویان

بنابر اعلام دانشگاه شهید بهشتی در صورت برقرار شدن وضعیت عادی در دانشگاه، کلاس‌های دروس عملی، کارگاهی، آزمایشگاهی و باقیمانده کلاس‌های نظری به صورت فشرده از زمان برقراری شرایط عادی تا شروع نیمسال بعدی برگزار می‌شود. همچنین برای دانشجویانی که در ترم جاری دروس ترکیبی نظری – عملی اخذ کرده‌اند و در حال گذراندن قسمت عملی دروس خود هستند در صورت محیا نبودن تشکیل کلاس عملی این دروس به صورت ناتمام در نیمسال دوم 98-99 باقی خواهد ماند.

نحوه دفاع از پایان‌نامه

دانشگاه شهید بهشتی در خصوص نحوه دفاع از پایان‌نامه دانشجویان نیز اعلام کرد: جلسات حضوری دفاع از پایان‌نامه، رساله و همچنین امتحان ارزیابی آموزشی و پژوهشی با رعایت اصول بهداشتی تا 31 شهریور امکانپذیر است و جلسات دفاع به شیوه الکترونیکی صرفا برای دانشجویانی با شرایط خاص است.

زمان ثبت درخواست دفاع از پایان‌نامه

همچنین چهارشنبه 12 شهریور سال جاری به عنوان آخرین مهلت ثبت و ارسال درخواست‌های صدور مجوز برگزاری ارزیابی‌های جامع، تایید کفایت پژوهشی و صدور مجوز دفاع از رساله توسط دانشجویان دکتری اعلام شده است. همچنین دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه شهید بهشتی حداکثر تا چهارشنبه 19 شهریور ماه می‌توانند نسبت به ثبت و ارسال درخواست صدور مجوز دفاع از پایان‌نامه را در سامانه گلستان ثبت کنند.

وضعیت شهریه دانشجویان در نیمسال جاری

بر اساس این دستورالعمل با توجه به ارائه بخشی از دروس نظری به صورت غیرحضوری پیشنهاد کاهش شهریه مربوط به این دروس در مورد دانشجویان شهریه پرداز در هیات امنا بررسی خواهد شد. همچنین شهریه دروس یا ترمی که به دلیل موجه حذف شده باشد به حساب بستانکار دانشجو منظور خواهد شد.

با توجه به شرایط کنونی معرفی فارغ التحصیلان رتبه اول به سازمان سنجش و آموزش کشور تابع مقررات وزارت علوم است.

شرایط مهمانی دانشجویان

در این دستورالعمل آمده است که دانشجویانی که به صورت مهمان کامل در ترم جاری در دانشگاه شهید بهشتی مشغول به تحصیل هستند حذف ترم یا حذف دروس آنها بر عهده دانشگاه مبدأ است و بررسی مجدد تمدید مهمانی آنان بری نیمسال آتی مانند سایر متقاضیان جدید مهمانی کماکان منوط به ثبت درخواست در سامانه سجاد وزارت علوم و کسب شرایط مورد نظر این دانشگاه است.

در پایان این دستورالعمل تاکید شده است دانشجویان دوره‌های آموزش الکترونیکی دانشگاه شهید بهشتی با توجه به ماهیت این دوره‌ها تابع مقررات قبلی خود در نیمسال جاری هستند و این دستورالعمل در مورد آنها مصداق ندارد.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

چه چیزی باعث خاص بودن برند آندر آرمور میشود؟

برند آندر آرمور (Under Armour) با توجه به تکنولوژی های پیشرفته و کیفیت بالای محصولات …