افتتاح نمایش ویدئویی مقاله‌های علمی در پایگاه SID

امکان نمایش ویدیوئی مقاله‌های همایش‌های علمی کشور از امروز در پایگاه مرکز اطلاعات علمی جهاددانشگاهی (SID) فراهم شد.

به گزارش ایسنا، سرویس نمایه‌سازی ویدئویی مقالات در پایگاه SID، امروز (۲۲ خردادماه) با حضور دکتر محسن شریفی، مدیرکل دفتر سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی امور پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دکتر محمدرضا پورعابدی معاون پژوهش و فناوری جهاددانشگاهی به‌صورت آنلاین افتتاح شد.

دکتر محمدرضا پورعابدی در این مراسم ضمن تبریک به SID و قدردانی از دست‌اندرکاران کنفرانس وب‌پژوهی با بیان این‌که شیوع ویروس کرونا فضای خوبی را برای کسب‌وکارها و مطالعات در رابطه با فضای مجازی فراهم کرده، اظهار کرد: باید به‌نحواحسن از این بستری که ایجادشده، استفاده کرد.

وی افزود: سرویس جدید ایجادشده توسط SID برای نمایش ویدئوهای مختصری از مقاله‌هایی است که در همایش‌های علمی کشور ارائه می‌شود. پژوهشگران با استفاده از این سرویس با صرف زمانی کوتاه می‌توانند در جریان آخرین نتایج فعالیت‌های علمی قرار گیرند. هم‌چنین این ویدئوها بستر آموزش غیرمستقیمی را برای دانشجویانی که برای اولین‌بار قصد ارائهی مقاله‌ها یا نتایج فعالیت‌های پژوهشی خود را دارند، فراهم می‌آورد.

معاون پژوهش و فناوری جهاددانشگاهی تاکید کرد: امکان جدید فراهم‌شده در SID فرصتی را برای نابینایان فراهم می‌آورد تا بدون نیاز به مطالعه‌ متن، روند پژوهش را در حوزه تخصصی خود دنبال کنند.

دکتر محسن شریفی، مدیرکل دفتر سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی امور پژوهشی وزارت علوم نیز در این مراسم اظهار کرد: مجموعه SID و جهاددانشگاهی همیشه در بسیاری از کارها پیش‌قدم بوده‌اند و کشور هم از فعالیت‌های آن‌ها همواره بهره‌مند شده است.

وی اظهار امیدواری کرد: مجموعه‌های مختلف می‌توانند با همکاری یکدیگر نتایج مؤثرتری را رقم بزنند.

دکتر فاطمه عظیم‌زاده، رییس مرکز اطلاعات علمی جهاددانشگاهی نیز عنوان کرد: این سرویس که هم‌زمان با برگزاری ششمین کنفرانس بین‌المللی وب‌پژوهی رونمایی شده است، برای اولین‌بار امکان دسترسی کاربران به فایل ویدئویی ارائه‌ نویسندگان مقاله را فراهم می‌آورد.

وی با بیان این‌که در حال حاضر بستر نمایش ویدئوی مقاله‌ها فراهم شده است، از تمام مراجع برگزارکننده‌ همایش‌های معتبر در سطح کشور دعوت کرد که با استفاده از این سرویس، امکان بهره‌مندی جمع گسترده‌ای از اساتید، دانشجویان و پژوهشگران را از نتایج تحقیقات در حوزه‌های تخصصی مختلف ایجاد کنند.

دکتر عظیم‌زاده افزود: کاربران مرکز اطلاعات علمی می‌توانند جهت دسترسی به ویدئوی مقاله‌های فارسی همایش وب‌پژوهی از طریق لینک https://sid.ir/163 و هم‌چنین برای مشاهده ویدئوی مقاله‌های انگلیسی این همایش به لینک https://sid.ir/164 مراجعه کنند.

بر اساس اعلام جهاددانشگاهی، ششمین کنفرانس بین‌المللی وب‌پژوهی، صبح امروز توسط دانشگاه علم و فرهنگ وابسته به جهاددانشگاهی و مرکز اطلاعات علمی این نهاد (SID) به‌صورت مجازی در تهران آغاز به کار کرد و تا ساعت ۱۸ امروز به کار خود پایان می‌دهد.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

چه چیزی باعث خاص بودن برند آندر آرمور میشود؟

برند آندر آرمور (Under Armour) با توجه به تکنولوژی های پیشرفته و کیفیت بالای محصولات …