افت ۹۵ درصدی فروش خودروسازان کره‌ای!

فروش هیوندای و کیاموتورز در بازار چین در فوریه ۲۰۲۰ تحت تاثیر شیوع گسترده ویروس کرونا در این کشور، سقوط ۹۵درصدی را تجربه کرده است.

به گزارش ایسنا، دو شرکت خودروسازی هیوندای و کیا موتورز به تازگی اعلام کرده اند که میزان فروش آنها در بازار چین تحت تاثیر شروع گسترده ویروس کرونا در این کشور در فوریه ۲۰۲۰ میلادی به ۳ هزار دستگاه رسیده است؛ این در حالیست که میزان فروش آنها در مدت مشابه سال گذشته ۶۰ هزار و ۴۹۹ دستگاه خودرو در این کشور بوده است.

با توجه به آنکه چین یکی از بزرگترین بازارهای فروش خودرو در جهان به شمار می رود، برای بسیاری از خودروسازان بزرگ و برتر از اهمیت خاص و بسزایی برخوردار است.

حالا بر اساس گزارشی که در وبسایت just-auto منتشر شده است، می‌توان دریافت که میزان فروش این دو خودروساز کره ای در دومین ماه از سال جاری میلادی در بازار چین به شدت تحت تاثیر شیوع ویروس خطرناک کرونا قرار گرفته است.

پیشتر نیز انجمن خودروهای سواری چین با انتشار آمار و گزارشی جدید از سقوط ۹۲ درصدی میزان فروش خودرو در این کشور در دو هفته نخست ماه فوریه سال جاری میلادی خبر داده بود.

شیوع ویروس کرونا موجب به قرنطینه درآمدن برخی از شهرهای این کشور و رکود بازار بسیاری از محصولات همچون خودرو شده است. همچنین تردد و پروازهای داخلی و خارجی در بسیاری از شهرهای مهم و بزرگ چین همچون پکن، شانگهای و ووهان از حالت عادی خارج شده و به شدت کاهش یافته است.

ویروس خطرناک کرونا که در ابتدا از چین آغاز شد، هم اکنون بالغ بر ۱۰۵ هزار نفر را در جهان درگیر و آلوده کرده و جان بیش از ۳۵۰۰ نفر را نیز گرفته است.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

چه چیزی باعث خاص بودن برند آندر آرمور میشود؟

برند آندر آرمور (Under Armour) با توجه به تکنولوژی های پیشرفته و کیفیت بالای محصولات …