اوضاع بیکاری در کشورهای اروپایی

اوضاع بیکاری در کشورهای اروپایی

یونان کماکان بالاترین نرخ بیکاری را در بین کشورهای اروپایی دارد.

به گزارش ایسنا به نقل از مرکز آمار اتحادیه اروپا، تا پایان فوریه ۲۰۲۰ نرخ بیکاری در منطقه یورو و اتحادیه اروپا با ۰.۱ درصد کاهش نسبت به مدت مشابه ماه قبل و به ترتیب در سطح ۷.۳ درصد و ۶.۵ درصد رسید. این نرخ بیکاری پایین‌ترین نرخ بیکاری ثبت شده در کشورهای عضو اتحادیه اروپا از می ۲۰۰۸ بوده است.
تخمین زده می‌شود تا پایان ماه فوریه ۱۳ میلیون و ۹۸۴ هزار مرد و زن در سطح اتحادیه اروپا بیکار باشند که از این تعداد، ۱۲ میلیون و ۴۷ هزار نفر ساکن کشورهای عضو منطقه یورو بوده‌اند. در مقایسه با ماه ژانویه، شمار افراد بیکار در اتحادیه اروپا ۶۲ هزار نفر و در سطح منطقه یورو ۸۸ هزار نفر کاهش یافته است.
همچنین در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، شمار بیکاران در سطح اتحادیه اروپا ۷۸۴ هزار نفر و در سطح منطقه یورو ۶۶۳ هزار نفر کاهش پیدا کرده است.
در بین کشورهای عضو، بالاترین نرخ بیکاری متعلق به یونان با ۱۶.۳ درصد بوده است و پس از این کشور، اسپانیا با ۱۳.۶ درصد، ایتالیا با ۹.۷ درصد و فرانسه با ۸.۱ درصد قرار دارند. از سوی دیگر کمترین نرخ بیکاری در جمهوری چک با دو درصد مشاهده شده است و پس از این کشور، هلند و لهستان با ۲.۹ درصد، آلمان با ۳.۲ درصد و مالت با ۳.۳ درصد قرار دارند.
در مقایسه با ماه فوریه سال قبل، نرخ بیکاری در ۱۹ کشور کاهش یافته است، در آلمان و پرتغال ثابت باقی مانده و در شش کشور نیز افزایش یافته است.
در مقایسه با سال قبل، بیش‌ترین افزایش نرخ بیکاری در استونی (از ۴.۲ درصد به ۴.۷ درصد) بوده است و پس از این کشور، لوکزامبورگ (از ۵.۴ درصد به ۵.۷ درصد) و استونی (از ۴.۲ درصد به ۴.۷ درصد) قرار دارند.
بیش‌ترین کاهش در نرخ بیکاری نیز مربوط به یونان (از ۱۸.۵ درصد به ۱۶.۳ درصد) بوده است و پس از این کشور، قبرس(از ۷.۵ درصد به ۵.۸ درصد) قرار دارند.
نرخ بیکاری طی این مدت در اتریش ۴.۴ درصد و دانمارک ۴.۹ درصد بوده است. در بین کشورهای اروپایی که عضو اتحادیه اروپا نیستند نیز نرخ بیکاری در ایسلند ۳.۸ درصد، انگلیس ۳.۷ درصد و در نروژ ۳.۹ درصد اندازه‌گیری شده است.
هم چنین تا پایان ماه فوریه دو میلیون و ۷۳۴ هزار جوان زیر ۲۵ سال در اتحادیه اروپا بی‌کار بوده اند که از این میزان، دو میلیون و ۲۵۸ هزار نفر ساکن منطقه یورو بوده‌اند. در مقایسه با مدت مشابه سال قبل شمار جوانان بیکار در سطح اتحادیه اروپا ۸۵ هزار نفر و در سطح منطقه یورو ۵۶ هزار نفر کاهش داشته است.
 کمترین نرخ بیکاری جوانان مربوط به جمهوری چک و آلمان با ۵.۳ درصد بوده است و پس از این کشور نیز هلند با ۶.۳ درصد قرار دارد. از طرف دیگر بیشترین نرخ بیکاری جوانان مربوط به یونان با ۳۴.۷ درصد، اسپانیا با ۳۰.۹ درصد و ایتالیا با ۲۹.۶ درصد بوده است.
منطقه یورو شامل ۱۹ کشور بلژیک، آلمان، استونی، ایرلند، یونان، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا، قبرس، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، اتریش، پرتغال، اسلوونی، اسلواکی و فنلاند است که از یورو به عنوان واحد پولی خود استفاده می‌کنند. اتحادیه اروپا نیز دارای ۲۷ عضو است که شامل ۱۹ کشور عضو منطقه یورو به علاوه، بلغارستان، مجارستان، لهستان، دانمارک، سوئد، کرواسی، جمهوری چک و رومانی است.
انتهای پیام
 

منبع: ایسنا

Check Also

چه چیزی باعث خاص بودن برند آندر آرمور میشود؟

برند آندر آرمور (Under Armour) با توجه به تکنولوژی های پیشرفته و کیفیت بالای محصولات …