ایران و جمهوری آذربایجان زیرساخت‌ها و ارتباطات ریلی را توسعه می دهند

وزیر راه و شهرسازی کشورمان در نشست ویدیوکنفرانسی با وزیر حمل و نقل، ارتباطات و فناوریهای پیشرفته جمهوری آذربایجان، بر آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای گسترش زیرساخت ها و ارتباطات ریلی منطقه ای، تاکید کرد.

به گزارش ایسنا،  محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در نشست ویدئو کنفرانس با رامین قلی‌زاده وزیر حمل‌ونقل، ارتباطات و فناوریهای پیشرفته جمهوری آذربایجان  در خصوص راهکارهای توسعه روابط حمل‌ونقلی دو کشور، گفتگو و مذاکره کرد.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه همکاری‌های دو طرف قطعاً به نفع دو کشور خواهد بود تصریح کرد: امیدواریم با همکاری فی‌مابین بتوانیم در راستای توسعه اقتصادی و تجاری  دو کشور بویژه در حوزه حمل‌ونقل و همکاریهای ترانزیتی از جمله کریدور شمال-جنوب، زمینه افزایش مراودات تجاری دو کشور را فراهم آوریم.

عضو کابینه دولت دوازدهم در این دیدار با اشاره به اقدامات انجام شده جهت توسعه خطوط ریلی کشورمان، گفت: دولت جمهوری اسلامی ایران تمام اقدامات لازم را در راستای گسترش زیرساخت‌ها و ارتباطات ریلی منطقه ای برای انجام تعهدات خود در تفاهمات فیمابین به عمل خواهد آورد.  

رامین قلی زاده وزیرحمل‌ونقل، ارتباطات و فناوریهای پیشرفته جمهوری آذربایجان نیز در نشست ویدئوکنفرانسی که عصر امروز ۲۴ شهریور برگزار شد با اشاره به اقدامات انجام شده توسط  این کشور اظهار داشت: دولت جمهوری آذربایجان تمام اقدامات لازم را در راستای انجام تعهدات خود انجام خواهد داد.

در این نشست که با حضور نمایندگانی از شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور و نیز وزارت امور خارجه برگزار شد، وزرای دو کشور با اشاره به برنامه های مشترک همکاری در بخش های مختلف حمل و نقل جاده ای، توسعه زیربناها و انجام پروژه های مشترک ریلی و جاده ای و تسهیل ارتباطات فیمابین دو کشور، خاطر نشان کردند: توافقات انجام شده در این حوزه ها با اهتمام جدی دو طرف می توانند هر چه سریعتر عملیاتی شوند تا زمینه های تحقق اهداف مشترک اقتصادی را فراهم کنند.

طی روز جاری “کمیته مشترک همکاریهای دریایی و بندری دو کشور” نیز به‌صورت نشست  ویدئو کنفرانس در سازمان بنادر و دریانوردی برگزار و طرفین در زمینه توسعه همکاریهای مشترک فی‌مابین در حوزه دریایی و بندری و خاصه دریای خزر به تفاهماتی دست یافتند.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

چه چیزی باعث خاص بودن برند آندر آرمور میشود؟

برند آندر آرمور (Under Armour) با توجه به تکنولوژی های پیشرفته و کیفیت بالای محصولات …