بار کشتی‌هایی که خدمه "کرونا مثبت" دارند، چه می‌شود؟

ایسنا/خوزستان رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز آخرین وضعیت کنترل مرزهای خوزستان در برابر ویروس دلتا کرونا را تشریح کرد.

دکتر فرهاد ابول‌نژادیان اظهار کرد: کرونای دلتا نوع جدید موتاسیون‌یافته کرونا با عنوان کرونای هندی است؛ انتشار این گونه نسبت به کرونای انگلیسی بسیار زیادتر است.

به گزارش ایسنا، وی با اشاره به تلاش زیاد برای کنترل مرزها به منظور جلوگیری از ورود دلتا کرونا، افزود: در حوزه هوایی، پروازها به هند و پاکستان قطع شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با اشاره به وضعیت تردد در مرزهای زمینی خوزستان نیز گفت: همچنان در مرزهای چذابه و شلمچه از تمام افراد تست PCR اخذ می‌شود زیرا نتایج آزمایشگاه‌های خارج از کشور را قبول نداریم. افراد در مرزها قرنطینه می‌مانند و در صورت منفی بودن تست، اجازه ورود به کشور را دارند اما در صورت مثبت بودن نتیجه تست، به مبداء بازگردانده می‌شوند.

ابول‌نژادیان بیان کرد: در حوزه دریایی نیز از سرنشینان همه کشتی‌ها و شناورها در پنج بندر خوزستان تست گرفته می‌شود. در صورت مثبت بودن تست، کشتی ایزوله می‌شود و اکنون شش کشتی در بنادر خوزستان، ایزوله هستند.

وی که در یک برنامه تلویزیونی صحبت می‌کرد، افزود: همه افراد کشتی در بنادر به ویژه بندر امام تست می‌شوند و در صورت مثبت بودن نتایج تست، افراد قرنطینه و بار کشتی به صورت مکانیکی تخلیه می‌شود.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

چه چیزی باعث خاص بودن برند آندر آرمور میشود؟

برند آندر آرمور (Under Armour) با توجه به تکنولوژی های پیشرفته و کیفیت بالای محصولات …