برخی شرکتها پول بلیت کنسلی را پس نمی‌دهند!

درحالی که از اسفند سال گذشته تاکنون بسیاری از پروازها به دلیل شیوع ویروس کرونا کنسل شده، هنوز برخی از مردم نسبت به عدم استرداد بهای بلیت پروازهایشان اعتراض دارند و بعضی از ایرلاین‌های داخلی نیز به آنها اعلام کرده‌اند که پولی بابت کنسل شدن بلیت‌شان پرداخت نمی‌کنند!

به گزارش ایسنا، از اوایل اسفند سال گذشته و در پی دستور وزیر راه و شهرسازی قرار بود که مردم بتوانند بدون نگرانی از جریمه، بلیت قطار و هواپیمای خود را کنسل کنند و از سوی دیگر نیز در همان روزها بسیاری از پروازهای خارجی به خاطر شیوع ویروس کرونا لغو شد؛ به گونه‌ای که حدود 17 هزار هواپیما در جهان طی ماه‌های گذشته زمین گیر شده‌اند.

اما در شرایطی که براساس دستور محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی پول بلیت‌های کنسل شده باید از سوی ایرلاین‌های داخلی پرداخت شود هنوز برخی از شرکت‌های هواپیمایی این کار را انجام نداده‌اند.

یکی از مسافران که بلیت پرواز خود را از شرکت هواپیمایی ماهان به مقصد کوالالامپور تهیه کرده بود و 10 اسفند ماه آن را به خاطر شیوع ویروس کرونا و بسته شدن مرزها لغو کرد هنوز موفق به دریافت بهای بلیتش نشده است.

او دراین باره به ایسنا گفت: با وجود پیگیری‌های مکرر و وعده‌های بسیار اخیرا مسوولان این شرکت هواپیمایی داخلی به او اعلام کرده‌اند که پولی بابت استرداد بلیت نمی‌دهیم و آژانس هواپیمایی مورد نظر نیز گفته است که ماهان به جای پول، اعتبار پرواز به آنها داده است.

حالا این مسافر و شاید بسیاری دیگر از مسافران باید از پروازهای اعتباری استفاده کنند یا آن که به صورت قسطی بهای بلیت خود را دریافت کنند؛ کما این که آژانس مسافرتی مورد نظر بخشی از این پول را تاکنون واریز کرده و قرار شده طی هفته‌های آینده مابقی آن را به این مسافر بازگرداند.

مقصود اسعدی سامانی، دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی درباره این موضوع به ایسنا گفت: همه ایرلاین‌های داخلی باید بهای پروازهای کنسل شده در دو ماه گذشته را براساس دستور وزیر راه و شهرسازی و مصوبات ستاد کرونا به مردم بازگردانند.

وی افزود : البته شرکت هواپیمایی ماهان تاکنون بیش از 40 میلیارد تومان پول بلیت مسافران را مسترد کرده است و بقیه آن را نیز باید به مردم برگرداند.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی اعلام کرد: در شرایطی که ایرلاین‌ها به خاطر شیوع ویروس کرونا پرواز و درآمدی نداشته‌اند باید بهای بلیت پروازهای کنسل شده را به مسافران بازگردانند و این مسئله فشار بسیاری از نظر مالی به آنها وارد کرده و  این ایرلاین‌ها دچار کمبود نقدیندگی  شده‌اند.

اسعدی سامانی ادامه داد: در برخی موارد نیز شاهد بودیم که ایرلاین‌ها بهای بلیت پروازهای کنسل شده را به آژانس های مسافرتی پرداخت کرده‌اند اما آژانس‌ها در پرداخت پول مردم با تاخیر عمل کردند.

وی تاکید کرد: براساس آخرین  اطلاعات دریافت شده تنها چند ایرلاین‌ موفق نشدند بهای بلیت کنسل شده مردم را به آنها برگردانند که مسوولان شرکت هواپیمایی مذکور اعلام کردند که این کار را به زودی انجام می‌دهند.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

چه چیزی باعث خاص بودن برند آندر آرمور میشود؟

برند آندر آرمور (Under Armour) با توجه به تکنولوژی های پیشرفته و کیفیت بالای محصولات …