بررسی شیوه های فروش نفت در شرایط تحریم در کمیسیون انرژی

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از بررسی فروش نفت در شرایط تحریم و تاکید بر ایجاد تنوع در روش های فروش نفت با هزینه ها و ریسک کمتر در جلسه امروز این کمیسیون خبر داد.

مالک شریعتی نیاسر در گفت‌وگو با ایسنا، ضمن تشریح جلسه امروز کمیسیون انرژی مجلس، بیان کرد: در جلسات امروز کمیسیون انرژی سه محور ارائه گزارش عملکرد قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا در حوزه انرژی کشور توسط سردار سعید محمد فرمانده قرارگاه، بررسی اثرات تحریم در تجارت حوزه انرژی کشور خصوصا فروش نفت ایران (ارائه توسط یکی از وکلای شرکتهای نفتی) و ارائه مطالب مرتبط با حوزه انرژی در سازمان بازرسی کل کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی در ادامه اظهار کرد: باتوجه به ظرفیت ها و توانمندی های قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا در حوزه انرژی کشور در بخش نفت، گاز، برق، توان طراحی و ساخت، بومی سازی و اجرای پروژه های استراتژیک مشابه ستاره خلیج فارس و بخشی از فاز های پارس جنوبی توسط قرارگاه ضمن آشنایی اعضای محترم کمیسیون انرژی با این ظرفیت ها پیشنهاداتی به منظور جلوگیری از خام فروشی و فعال سازی طرح های پتروپالایشگاهی و طرح های حوزه صنعت برق و بهره وری در مصرف انرژی ارائه گردید.

نماینده مردم تهران در مجلس تصریح کرد: مشکلات و موانع موجود نیز تشریح شد و کمیسیون انرژی نسبت به حل و فصل مشکلات همکاری و مساعدت خود را اعلام نمود و مقرر شد جلسات کارشناسی بین قرارگاه و اعضای کمیسیون برقرار شود تا پیشنهادات موثری که امکان ظرفیت سازی در حوزه ی اقتصاد مقاومتی ایجاد خواهد کرد را به صورت عملیاتی دنبال کنیم.

وی در ادامه تاکید کرد: در بخش دوم روش های مختلف تجارت در شرایط تحریم توسط یکی از استادان دانشگاه از وکلای شرکت های نفت و گاز بررسی شد و خصوصا موضوع تحریم نفت و فروش نفت در این شرایط با جزییات بررسی و بر ایجاد تنوع در روش های فروش نفت با هزینه ها و ریسک کمتر تاکید شد.

وی افزود: در بخش سوم جلسه نیز گزارش مدیران و کارشناسان بخش نفت و گاز سازمان بازرسی کل کشور ارائه شد که به طور خاص چشم انداز وضعیت تولید و مصرف گاز، وضعیت پروژه های توسعه میادین نفتی، پروژه های گازهای فلر، وضعیت حمایت از تولید داخل در صنعت نفت و همین طور چالش های اجرای قانون استفاده از منابع مردمی در صنایع پایین دستی نفت و گاز و پتروشیمی بررسی شد.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

چه چیزی باعث خاص بودن برند آندر آرمور میشود؟

برند آندر آرمور (Under Armour) با توجه به تکنولوژی های پیشرفته و کیفیت بالای محصولات …