برنامه‌های روز «ابوریحانی بیرونی» اعلام شد

رییس پژوهشکده مردم‌شناسی از برگزاری چهار نشست تخصصی به مناسبت روز مردم‌شناسی همزمان با زادروز ابوریحان بیرونی خبر داد.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط‌ عمومی پژوهشگاه میراث‌فرهنگی و گردشگری، علیرضا حسن‌زاده با تبریک و شادباش روز مردم‌شناسی و زادروز دانشمند شهیر «ابوریحان بیرونی» آغازگر مطالعات مردم‌شناسی جهان، گفت: این پژوهشکده همچون سال‌های گذشته به این مناسبت، نشست‌های تخصصی را با حضور اندیشمندان این حوزه برگزار می‌کند.

او افزود: نشست‌های «انسان‌شناسی یا مردم‌شناسی؟»، «اقتصاد و میراث فرهنگی و گردشگری»، «مردم‌شناسی در آیینه نقد» و «بزرگداشت مردم‌شناس فقید اصغر کریمی» به ترتیب در روزهای ۱۴، ۱۵ و ۱۶ شهریورماه برگزار می‌شود و صاحب‌نظران و پژوهشگران مردم‌شناسی و حوزه‌های مرتبط در آن به بحث و گفت‌وگو خواهند پرداخت.

نشست «انسان‌شناسی یا مردم‌شناسی؟» ۱۴ شهریور ساعت ۱۴ تا ۱۶ به دبیری مصطفی اسدزاده و با حضور حامد وحدتی‌نسب و علیرضا حسن‌زاده، نشست «اقتصاد و میراث‌فرهنگی و گردشگری» ۱۵ شهریور ساعت ۱۰ تا ۱۲ با سخنرانی علیرضا حسن‌زاده، مریم نعمت طاوسی و ناصر رضایی با دبیری محمد ابوترابی، نشست «مردم‌شناسی در آیینه نقد» ۱۵ شهریور ساعت ۱۰ تا ۱۴ با حضور باجلان فرخی، محمد میرشکرایی، پوپک عظیم‌پور، علیرضا قلی‌نژاد، مصطفی پورعلی، مهرداد عربستانی و سیدقاسم حسنی به دبیری علیرضا حسن‌زاده و پرویز فیضی، نشست «بزرگداشت مردم‌شناس فقید اصغر کریمی» ۱۶ شهریور ساعت ۱۰ تا ۱۳ با سخنرانی باجلان فرخی، محمد میرشکرایی، ناصر فکوهی، مهرداد عربستانی و محمد جعفر قنواتی به دبیری معصومه رخشا و فریده مجیدی برگزار می‌شود.

۱۳ شهریورماه به نام «ابوریحان بیرونی» نام‌گذاری شده است. بیرونی را از بزرگ‌ترین دانشمندان مسلمان در همه اعصار و پدر علم انسان‌شناسی و هندشناسی می‌دانند.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

چه چیزی باعث خاص بودن برند آندر آرمور میشود؟

برند آندر آرمور (Under Armour) با توجه به تکنولوژی های پیشرفته و کیفیت بالای محصولات …