برنامه ستاد عتبات دانشگاهیان در شرایط کرونایی

رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان گفت: مجموعه این ستاد تلاش کرده است در شرایط کنونی و تعلیق سفرهای زیارتی، ارتباط معنوی با قشر دانشگاهی و زائرین دوره‌های قبل را با تولید محتوای فرهنگی، انتشار عکس‌ها و خاطرات زائرین از عمره و عتبات در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی لبیک، حفظ کند.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام مطهری پور در جلسه مشترک ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان و بنیاد تعاون سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که برای بررسی راهکارهای مشترک برای انجام فعالیت‌های فرهنگی و رفاهی ویژه زائرین دانشگاهی برگزار شد، ضمن بیان گزارش مختصری از فعالیت‌های ستاد از زمان تاسیس تاکنون، با اشاره به اعزام دانشگاهیان به سرزمین وحی و عتبات عالیات، به بیان اهداف فرهنگی و اجرایی مجموعه ستاد پرداخت.

وی درادامه با بیان شرایط کنونی شیوع بیماری کرونا و تعلیق سفرهای زیارتی گفت: مجموعه ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان تلاش کرده است در شرایط کنونی و تعلیق سفرهای زیارتی، ارتباط معنوی با قشر دانشگاهی و زائرین دوره های قبل را با تولید محتوای فرهنگی، انتشار عکس‌ها و خاطرات زائرین از عمره و عتبات در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی لبیک، حفظ کند.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حسین جعفری معاون خدمات بنیاد تعاون سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز با ارائه گزارشی از مجموعه فعالیت‌های بنیاد، آمادگی خود را جهت همکاری با ستاد به منظور ارائه خدمات فرهنگی و رفاهی مطلوب به زائرین دانشگاهی در داخل و خارج از کشور، اعلام کرد.

بررسی راهکارهای فرهنگی و اجرایی بین دو مجموعه و تدوین برنامه عملیاتی مشترک در راستای ترویج فرهنگ زیارت و ارتقای معنوی زائران، از اهداف برگزاری این جلسه بود که مقرر شد در جلسات بعدی مفاد آن نهایی و طی تفاهم نامه‌ای به امضا برسد.

منبع: ایسنا

Check Also

چه چیزی باعث خاص بودن برند آندر آرمور میشود؟

برند آندر آرمور (Under Armour) با توجه به تکنولوژی های پیشرفته و کیفیت بالای محصولات …