تاکید بر انعکاس بدون واسطه صداهای خاموش

رئیس جهاد دانشگاهی با صدور پیامی ضمن تبریک سالروز تاسیس مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران(ایسپا) بر بر تعهد و پایبندی مجموعه ایسپا در انجام رسالت حرفه‌ای و علمی خویش، رعایت اصل شفافیت و صداقت در تولید و انتشار داده‌ها و اطلاعات، بی‌­طرفی در بیان آراء عمومی و نیز انعکاس بدون واسطه صداهای خاموش تأکید کرد.

به گزارش ایسنا، دکتر حمیدرضا طیبی  با صدور پیامی سالروز تاسیس مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران را تبریک گفت.

متن این پیام به شرح زیر است:

ضمن تبریک به مناسبت سالروز تاسیس مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) و آرزوی موفقیت های روزافزون خدمت همکاران ارجمند در معاونت فرهنگی و تشکر از زحمات و تلاش های مجدانه آنان، مفهوم «افکار عمومی» به عنوان نیرویی قدرتمند و پنهان در درون و متن جامعه دیرزمانی است که هم­سنگ مفاهیمی چون «دموکراسی»، «شهروندی» و «جامعه مدنی» وجود دارد و مورد توجه اندیشمندان و سیاست­مداران می­‌باشد.

بدون شک در دنیای امروز نظرسنجی و تحقیقات افکار عمومی به عنوان ابزار و شیوه­ای شناخته می‌­شود که نبض جامعه و تغییر و تحولات افکار عمومی را منعکس می­‌کند. به بیان دیگر استفاده از تحقیقات افکار عمومی و نظرسنجی در جهان و در جامعه ما بسیار فراگیر و گسترده شده است و می‌توان آن را به مثابه ابزاری تأثیرگذار در جهت بازخورد عمومی، انعکاس تمام نمای نظر مردم و نیز فرایند سیاست­گذاری عمومی و اجتماعی قلمداد نمود.

با وجود مسائل و مشکلاتی که در حوزه نظرسنجی در کشور وجود دارد، خوشبختانه امروزه در کشور ما به نظرسنجی و تحقیقات افکار عمومی از سوی اصحاب رسانه، نخبگان و افراد دانشگاهی و حتی سیاست­مداران روی خوش نشان داده شده و نظرسنجی در مسیر و مدار تعالی و پیشرفت حرکت نموده و فرایند تکاملی را طی می­‌کند.

باید متذکر شد سهم و نقش مراکز و موسسات نظرسنجی در این میان نقش بی بدیل و با اهمیتی است. مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) با 19 سال سابقه کار نظرسنجی و پیمایش در کشور به عنوان یکی از مراکز مهم و تأثیرگذار در عرصه توسعه گفتمان افکار عمومی و حلقه واسطه بین مردم و حاکمیت شناخته می‌شود.  

ضمن گرامیداشت نوزدهمین سالگرد تأسیس مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا)، از زحمات و تلاش­های مجموعه ایسپا در طول 19 سال گذشته که نشأت گرفته از روحیه جهادی، مردم­سالاری دینی و  باور انقلابی و نیز متکی بر دانش، مهارت و تخصص است، مجدداً قدردانی می­کنم و بر تعهد و پایبندی مجموعه ایسپا در انجام رسالت حرفه‌ای و علمی خویش، رعایت اصل شفافیت و صداقت در تولید و انتشار داده ها و اطلاعات، بی­طرفی در بیان آراء عمومی و نیز انعکاس بدون واسطه صداهای خاموش تأکید دارم.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

چه چیزی باعث خاص بودن برند آندر آرمور میشود؟

برند آندر آرمور (Under Armour) با توجه به تکنولوژی های پیشرفته و کیفیت بالای محصولات …