تصویب پیشنهادات دو وزارتخانه در کمیسیون امور زیربنایی هیات دولت

در جلسه اصلی کمیسیون امور زیربنایی، صنعت و محیط زیست هیات دولت که به ریاست محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی برگزار شد بررسی و تصمیم گیری در خصوص تعدادی از پیشنهادات وزارتخانه های صمت و راه و شهرسازی در دستور کار قرار گرفت.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیات دولت، در این جلسه که روز یکشنبه ۶ مهر ماه ۱۳۹۹ به میزبانی دفتر هیات دولت نهاد ریاست جمهوری برگزار شد،‌ اعضای کمیسیون ضمن موافقت با درخواست وزارت صمت در خصوص صدور مجوز ترخیص تعدادی ماشین آلات راه سازی برای بهره برداری در پروژه سد و نیروگاه شفارود،‌ دو موضوع پیشنهادی وزارت راه و شهرسازی مربوط به آیین نامه اجرایی «تعمیرگاه های مربوط به هواپیمایی، کارخانه ها و قابلیت پرواز هواپیما» و «اصلاح مصوبه تکمیل پروژه آزادراه اصفهان – شیراز از سوی شرکت عمران شهر جدید صدرا» را مورد تصویب قرار دادند.

همچنین،‌ بررسی دیگر پیشنهاد وزارت صمت در خصوص فهرست اولویت های صنعتی بر اساس آمایش صنعتی، معدنی و تجاری،‌ از دیگر دستورات این جلسه بود که در جلسات آتی نیز ادامه خواهد یافت.

لازم به ذکر است، موضوعات مصوب کمیته اصلی کمیسیون برای اخذ تایید نهایی در دستورکار جلسه اصلی هیات وزیران قرار خواهند گرفت.

صدور مجوز ترخیص تعدادی از ماشین آلات راه سازی پروژه سد و نیروگاه شفارود

وزارت صنعت، معدن و تجارت درخواست صدور مجوز ترخیص قطعی تعداد ۵۰ دستگاه ماشین آلات راه سازی با سال ساخت ۲۰۱۴ مربوط به پروژه سد و نیروگاه شفارود شرکت آب منطقه ای استان گیلان را ارائه نمود. این موضوع در کمیته اصلی کمیسیون، مطرح و مورد موافقت قرار گرفت.

فهرست اولویت های صنعتی بر اساس آمایش صنعتی، معدنی و تجاری

وزارت صنعت، معدن و تجارت با توجه به تکلیف مقرر در قانون برنامه پنجساله ششم توسعه مبنی بر ارائه فهرست اولویت های صنعتی با رعایت ملاحظات آمایش سرزمینی و تعادل بخشی منطقه‌ای، فهرست مربوط را به هیات دولت ارائه نمود. بررسی این موضوع در جلسه اصلی کمیسیون در دستور کار قرار گرفت و ادامه روند بررسی به جلسه بعد موکول شد.

آیین نامه تعمیرگاه های مربوط به هواپیمایی، کارخانه ها و قابلیت پرواز هواپیما

وزارت راه و شهرسازی به دلیل خلاءهای قانونی مربوط به صدور و نظارت بر مجوزها و گواهینامه های هواپیمایی و مدیریت تعمیر و نگهداری وسایل پرنده، آیین نامه اجرایی تعمیرگاه های مربوط به هواپیمایی، کارخانه ها و قابلیت پرواز هواپیما را ارائه نمود. این آیین نامه در کمیته اصلی کمیسیون مطرح شد و به تصویب رسید.

اصلاح مصوبه تکمیل پروژه آزادراه اصفهان-شیراز 

وزارت راه و شهرسازی، پیشنهاد اصلاح مصوبه تکمیل پروژه آزادراه اصفهان – شیراز توسط شرکت عمران شهر جدید صدرا را جهت طی مراحل بررسی و تصویب، به کمیسیون امور زیربنایی، صنعت و محیط زیست دولت ارایه کرده است.

وزارت راه و شهرسازی به منظور تسریع در عملیات اجرایی اجرایی فرآیند تأمین مالی تکمیل پروژه آزادراه اصفهان – شیراز از سوی شرکت عمران شهر جدید صدرا، پیشنهاد اصلاح مصوبه مربوط را ارائه نمود که در جلسه اصلی کمیسیون مطرح و به تصویب رسید.

عیسی کلانتری، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست و نمایندگانی از معاونت حقوقی رئیس جمهور، وزارت خانه های جهاد کشاورزی، راه و شهرسازی، نیرو، دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، صنعت، معدن و تجارت، میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، کشور، نفت و ارتباطات و فناوری اطلاعات، دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد تجاری – صنعتی و ویژه اقتصادی و سازمان های حفاظت محیط زیست، برنامه و بودجه کشور، از دیگر حاضران این جلسه به شمار می روند.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

چه چیزی باعث خاص بودن برند آندر آرمور میشود؟

برند آندر آرمور (Under Armour) با توجه به تکنولوژی های پیشرفته و کیفیت بالای محصولات …