تولید نفت امارات طبق وعده کاهش یافت

امارات متحده عربی به منظور جبران مازاد تولید نفت در ماه اوت، تولیدش در سپتامبر را هشت درصد کاهش داد و به ۲.۴۷۶ میلیون بشکه در روز رساند و به نرخ پایبندی ۱۱۶ درصد به توافق اوپک پلاس دست یافت.

به گزارش ایسنا، این تولیدکننده عضو اوپک در ماه اوت ۲.۶۹۳ میلیون بشکه در روز نفت تولید کرده بود که ۱۰۳ هزار بشکه در روز بالاتر از سهمیه تولید ۲.۵۹۰ میلیون بشکه در روز تحت توافق کاهش تولید اوپک پلاس بود.

سهیل المزروعی، وزیر انرژی امارات متحده عربی اول سپتامبر در توییتی قول داد این کشور مازاد تولیدش را که به دلیل تقاضای بالاتر برای برق بوده است، جبران کند.

شرکت ملی نفت ابوظبی (ادنوک) که عمده نفت این کشور را تولید می کند ۱۶ سپتامبر اعلام کرد فروش همه گریدهای نفتی را در اکتبر ۳۰ درصد و در  نوامبر ۲۵ درصد کاهش می دهد.

اعضای اوپک پلاس که در ماههای قبل مازاد تولید داشته اند تا ۳۱ دسامبر فرصت دارند تا با کاهش بیشتر عرضه، مازاد تولیدشان را جبران کنند. مهلت قبلی تا پایان سپتامبر بود اما عربستان سعودی و سایر اعضای اوپک پلاس پذیرفتند که این مهلت عملی نبوده است.

بر اساس گزارش پلاتس، بررسی تهیه شده برای کمیته نظارتی مشترک وزیران اوپک پلاس که ۱۷ سپتامبر نشست مجازی داشت، نشان داد که کشورهای مشارکت کننده در این گروه از ماه مه تا اوت مجموعا ۲.۳۷۵ میلیون بشکه در روز مازاد تولید داشته اند. نشست بعدی این گروه در ۱۹ اکتبر برگزار می شود.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

چه چیزی باعث خاص بودن برند آندر آرمور میشود؟

برند آندر آرمور (Under Armour) با توجه به تکنولوژی های پیشرفته و کیفیت بالای محصولات …