تولید گسترده ماسک های پارچه‌ای قابل شست و شو در دستور کار

با اتخاذ تمهیدات لازم مقرر شد برای مقابله با ویروس کرونا ماسک‌های پارچه ای تولید شود که لایه داخلی یا همان ملت بلون آن قابل تعویض و بدنه آن قابل شستشو باشد و حتما مورد تایید وزارت بهداشت باشد.

به گزارش ایسنا، در  نشست هم اندیشی که اخیرا پیش پیرامون تامین مواد اولیه و نحوه توزیع ماسک پارچه ای با حضور تولیدکنندگان ماسک و معاون وزیر صمت و رییس سازمان حمایت و برگزار شد، موضوعات مختلف پیرامون تولید ماسک پارچه ای با لایه داخلی ملت بلون بررسی و تصمیماتی اتخاذ شد.

معاون وزیر و رییس سازمان حمایت در رابطه به مسائل مطرح شده در جلسه این سازمان با تولیدکنندگان ماسک گفت: با توجه به ضرورت در اختیار گذاشتن ماسک ارزان قیمت و مناسب برای کلیه اقشار جامعه علی الخصوص جامعه هدف سازمان بهزیستی و کمیته امداد، جلسه ای با حضور نمایندگانی از بسیج اصناف، کمیته امداد، بازرسی نهاد ریاست جمهوری، اتحادیه تولید و فروش پوشاک و دیگر دستگاه‌های مرتبط در محل این سازمان برگزار شد. در این جلسه پیشنهاد شد تا ماسک هایی با استاندارهای مورد تایید مراجع ذیصلاح و با قابلیت استفاده زمانی چند برابر، تولید و در اختیار اقشار کم درآمد جامعه  قرار گیرد.

وی با ارایه توضیحاتی در مورد مواد بکار رفته در ساخت این ماسک‌ها خاطر نشان کرد: با اتخاذ تمهیدات لازم مقرر شد برای مقابله با ویروس کرونا ماسک‌های پارچه ای تولید شود که لایه داخلی یا همون ملت بلون آن قابل تعویض و بدنه آن قابل شستشو باشد و حتما مورد تایید وزارت بهداشت باشد.

تابش با بیان اینکه عرضه فراوان ماسک‌های پارچه‌ای و قابل شستشو که مورد تایید وزارت بهداشت نیز باشند می تواند موجب کاهش هزینه خانوار ها شود، گفت: براین اساس مقرر شد، نمونه کارهای تولیدی از ماسک پارچه ای جدید با رعایت استانداردهای لازم حداکثر تا هفته آینده تهیه، ارائه و استعلام‌های فنی لازم در خصوص میزان ایمنی و استاندارد بودن پارچه های مذکور و نحوه استفاده از آن از سازمان غذا و دارو، معاونت امور صنایع، سازمان انرژی اتمی و دیگر سازمان‌های متولی این امر اخذ شود.

رییس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان همچنین از افزایش ظرفیت تولید ماسک پارچه‌ای از سوی اصناف خبر داد و با بیان اینکه نگرانی از بابت تامین نیست، تصریح کرد: در شرایط خاصی قرار داریم و این شرایط نیاز به اتخاذ تصمیمات خاص نیز دارد لذا امیدوارم بتوانیم با همدلی و همکاری تمامی واحدهای تولیدی و نهادهای مرتبط، با افزایش ظرفیت تولید، به راحتی این ماسک های پارچه ای در دسترس عموم مردم و اقشار مختلف جامعه قرار گیرد.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

چه چیزی باعث خاص بودن برند آندر آرمور میشود؟

برند آندر آرمور (Under Armour) با توجه به تکنولوژی های پیشرفته و کیفیت بالای محصولات …