جزئیات سرمایه گذاری ۸۵ میلیون یورویی هندی ها در بندر چابهار

معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: بر اساس قراردادهایی که با هندی ها امضا کردیم مقرر شده با همکاری یکی از کشورهای اروپایی و برخی دیگر از کشورها، ساخت، خرید وتامین تجهیزات بندری چابهار با سرمایه گذاری ۸۵ میلیون یورویی انجام شود و تا دی ماه امسال اولین سری از تجهیزات این قرارداد به چابهار وارد می شود.

فرهاد منتصر کوهساری در گفت وگو با ایسنا، درباره جزئیات قرارداد و سرمایه گذاری هندی ها در بندر چابهار، اظهار کرد: بر اساس قرارداد منعقد شده با هندی ها، ۸۵ میلیون یورو در بندر چابهار سرمایه گذاری در حوزه تجهیزات صورت می گیرد که مقرر شده شش دستگاه جرثقیل از طریق یکی از کشورهای اروپایی ساخته و تامین شود.

وی افزود: مشکلی در قرارداد هندی ها و سرمایه گذاری آنها در بندر چابهار نداریم اما تحریم ها باعث ایجاد برخی محدودیت ها شده و نیاز به مجوزهای خاص دارد که به همین دلیل اجرای این قرارداد قدری زمان بر شده است و بر این اساس مقرر شده تا دیماه امسال سری تجهیزات مورد نظر برای سرمایه گذاری، به این بندر وارد شود.

همچنین یکی دیگر از کشورها در مناقصه هندی ها برنده شده و قرار است چهار جرثقیل دیگر از این کشور خریداری شده و برای بندر چابهار تامین شود. البته مدت قرارداد سرمایه گذاری هندی ها در بندر چابهار دو ساله هست و مقرر شده تا در این بازه زمانی همه تجهیزات مورد نظر که در قرارداد نیز آمده است به بندر چابهار وارد شود.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

چه چیزی باعث خاص بودن برند آندر آرمور میشود؟

برند آندر آرمور (Under Armour) با توجه به تکنولوژی های پیشرفته و کیفیت بالای محصولات …