درخواست نویسندگان بیکار از بازیگر «ارجمند»!

فرزین پورمحبی

درخواست نویسندگان بیکار از بازیگر «ارجمند»!
(بعد از موفقیت بانوان وزنه‌بردار) 

در دهه شصت، سریالی تاثیرگذار از کشور ترکیه همه‌مان را مات و مبهوت خود کرده بود اما متاسفانه به اندازه سایر برنامه‌های ماندگار آن دوره، همچون سریالی معروف به «اوشین»، مسابقه هفته مرحوم منوچهر نوذری و «دیدنی‌ها» با مجری‌گری جلال مقامی، هیچ‌وقت به آن پرداخته نشد و ارزش‌هایش مانند کاندیداهای فعلی ریاست‌جمهوری نادیده گرفته شد! 
داستان این سریال (به نام کلید اسرار) خیلی پیچیده نبود؛ کسی در حق دیگری ظلمی می‌کرد و به سر کوچه نرسیده، تقاصش را پس می‌داد! مثلا یک مار سیاه او را نیش می‌زد و یا ماشینی سفید آن روسیاه را زیرش می‌کرد! 
شاید برای شمایی که متعلق به دهه‌های بعدی ما هستید این واکنش و علاقه‌مان به چنین سریالی با داستان آب‌دوغ خیاری که داشت غیرعادی و خنده‌دار باشد اما در همین چند روز، مصداق بارز آن را با چشمان خودتان دیدید … حالا باز هم بخندید!  
آیا چند روز قبل، یکی از بازیگران «ارجمند» در خصوص وزنه‌برداری بانوان کشورمان بیاناتی وزین‌تر از وزنه‌های وزنه‌برداری ایراد نفرمودند؟ آیا ندیدید هنوز آب دهان مبارک‌شان خشک نشده چگونه لباس مبارک‌شان خیس عرق شد؟ اگر اولین مدال‌آوری زنان وزنه‌بردار در میادین جهانی یک اتفاق تاریخ‌ساز نیست پس تاریخ را چه چیزی قرار است بسازد؟ اگر فکر می‌کنید وقوع این حادثه تاریخی بعد از ادعایی از سوی یک بازیگر (مبنی بر مناسب نبودن وزنه‌برداری برای بانوان ایرانی) تصادفی بوده بهتر است اصلا فکر نکنید! با این اوصاف خداوکیلی حالا باید بانوان بزایند یا گاو آن صاحب‌سخن فوق که با سخنش همه را بر سر ذوق آورد؟ آیا نمی‌توان نتیجه گرفت گلچین روزگار به جز این‌که گل‌های خوشبوتر را می‌چیند کار دیگرش این است که حق هر کسی را کف دستش می‌گذارد؟ حال می‌خواهد حشمت فردوس و یاور باشد یا ناخدا خورشید و اسی دربه‌در! آیا همه این‌ها نشانه نیست؟  اگر با شنیدن این حکایت نمی‌خواهید ایمان بیاورید لطفا جمع کنید و هر چه زودتر بروید! 
در پایان با توجه به سق این هنرمند ارجمند (البته از نوع خوب و سفیدش) خواهش می‌کنیم در خصوص طنزنویس‌ها هم که عموما (مانند نویسندگان) بیکارند افاضاتی مبذول فرمایند (البته ترجیحا مودبانه‌تر از تخمک و تخمه آفتاب‌گردان!) تا بلکه حرفه ما نیز همچون رشته وزنه‌بردای بانوان قرین رحمت، موفقیت و افتخارات شود و عنایات دست سرنوشت مشمول این قشر علاف هم گردد! چه بسا برای ما هم قد وزنه‌برداری بانوان آمد داشته باشد! 
پیشاپیش از بذل انتقادات و افاضات ایشان در خصوص حرفه خودمان سپاسگزاریم.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

تاثیر ورزش بر زندگی

ورزش یکی از مهمترین عناصر سلامتی و خوشبختی در زندگی است. این فعالیت می‌تواند به …