درصدد هوشمند کردن کامل فعالیت‌های صنعت برق هستیم

وزیر نیرو از بهره برداری ۱۱۹ پروژه از ابتدای امسال تاکنون در چارچوب پویش #هرهفته الف -ب- ایران خبر داد و گفت: از این تعداد، ۱۱۲ پروژه ساخت و سازی و ۷ پروژه ساز و کاری است.

به‌گزارش ایسنا، رضا اردکانیان امروز در آیین بهره‌برداری از دو پروژه ساز و کاری صنعت برق کشور در بیست و چهارمین هفته از پویش #هر هفته الف -ب-ایران اظهار کرد:‌ برای این پروژه‌ها بیش از  ۲۸ هزار میلیارد تومان در شرایط تحریم های اقتصادی هزینه شده است.

وی افزود:‌ پیش از این که ما کارگزاران حتی سر سوزنی به ذهنمان خطور کند که منتی بر سر مردم بابت این کاری که انجام شده و انجام می‌شود داشته باشیم، باید دست شکرمان به آسمان بوده و دست به سینه قدردان مردم باشیم که فرصتی به ما دادند که بتوانیم توسعه پیداکنیم.

وزیر نیرو با بیان این که دولت‌ها می‌آیند و می‌روند و این چرخ مدام باید در حال حرکت باشد، اظهار کرد: امروز تا پایان دولت حدود ۲۹۰ روز فرصت داریم و این بدان معنا نیست که همکاران من تا پایان دولت همه از خدمت منفک می‌شوند. خیلی‌ها ادامه خواهند داد و در حوزه‌های وسیع‌تر مسئولیت خواهند پذیرفت.

اردکانیان ادامه داد: مردم نباید از قبل این چرخه‌ای که وجود دارد و تغییر و تحولاتی که رخ می‌دهد، ضرر کنند.

وی گفت: تحول بزرگی در صنعت برق کشور بویژه در سال‌های اخیر رخ داده و آن، این است که همکاران بنده به درستی متوجه اهمیت و تاثیر این وجه کیفیت خدمت شده‌اند و کار خود را خلاصه در صرف تولید و عرضه نمی‌دانند، بلکه در مدیریت مصرف، مدیریت تقاضا و کیفیت عرضه خدمت می‌دانند. کارهای نهادینه شده و زیربنایی خوبی انجام گرفته و پروژه‌های متعددی نیز در حال انجام است.

اردکانیان اظهار کرد: طرحی که امروز افتتاح شد و هموطنان ما در تهران بزرگ به‌زودی آثار آن را در سهل‌تر شدن ارتباط‌ ها و رسیدگی به اتفاق‌های مربوط به برق می‌بینند، پیشتر در استان سیستان و بلوچستان اجرا شده و مردم این استان، اولین بار از آن بهره‌مند شدند؛ اکنون نیز این طرح در ۶ شرکت توزیع برق در حال اجراست که اکنون نوبت تهران بزرگ است.

وزیر نیرو با بیان اینکه طبق برنامه، به‌زودی تمامی کشور از مزایای این طرح بهره‌مند می‌شود، گفت: درصدد هوشمند کردن فعالیت‌های خود در صنعت برق هستیم و شرکت‌های ما شرکت‌های هوشمندی خواهند شد. به این معنا که با راندمان بالا و بهره‌وری قابل ملاحظه‌ای خدمت‌رسانی خواهند کرد، اما هدف نهایی ما این است که در خدمات آب و برق وظایف خود را به نحوی انجام دهیم که مردم و مشترکان ما هوشمند شوند. در این صورت است که جامعه و کشوری توسعه یافته به تمام معنا هستیم.

اردکانیان گفت:‌ هر وقت در جایی که باید خدمت دستگاه‌ها،‌ تولید و عرضه و خدمت‌رسانی ما با صرف وقت، زحمت و پول کمتری عرضه شود اما نمی‌شود در اینجا ما مالیات پنهان پرداخت می‌کنیم.

وی همچنین با اشاره به پیامدهای تحریم‌ها علیه کشورمان گفت: با وجود این فشارها، مردم از این تحریم‌ها به عنوان فرصت استفاده می‌کنند و برخی مشکلات و تنگناهای ساختاری، رفتاری و کرداری خود را در تولید، عرضه خدمات و کیفیت خدمت‌رسانی برطرف می‌کنند.

اردکانیان با بیان اینکه تردیدی ندارم که این روزها را با سربلندی سپری خواهیم کرد، گفت: در وزارت نیرو و در مجموع خانواده دولت بویژه در این روزها مسئولیت بزرگی بر عهده داریم که امید است همه قدردان این فرصت بوده و به وظایف خود و تعهدی که به مردم و به مقام معظم رهبری و مسئولان ارشد کشور دادیم در این که در حرکت چرخ‌های توسعه بویژه در سال جهش تولید که نیازمند آب و برق به میزان کافی در همه نقاط بویژه در شرایط مبارزه با کووید ۱۹ اختلالی پیش نیاید، عمل کنیم.

وزیر نیرو با اشاره به تابستان امسال، از تلاش‌های صورت گرفته و گروه‌های تخصصی و بویژه چند هزار نفر کارگران زحمت‌کش و دلسوز تقدیر کرد و افزود: اگر از محل صرفه‌جویی‌ها امکان و فرصتی هست با توجه به این که در طلیعه ورود ماه ربیع الاول هستیم به صورت نمادین از تلاش کارگران زحمتکش شرکت توزیع نیروی برق در این روزها تقدیر شود.
انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

چه چیزی باعث خاص بودن برند آندر آرمور میشود؟

برند آندر آرمور (Under Armour) با توجه به تکنولوژی های پیشرفته و کیفیت بالای محصولات …