دیدن «نوتردام» قبل و بعد از آتش‌سوزی

یک نمایشگاه واقعیت مجازی با موضوع کلیسای «نوتردام» در پاریس، تجربه بازدید از این بنای تاریخی در قبل و بعد از حادثه آتش‌سوزی ۲۰۱۹ را برای بازدیدکنندگان فراهم می‌کند.

به گزارش ایسنا و به نقل از آرت‌نیوزپیپر، نمایشگاهی با عنوان «بازسازی نوتردام» در قالب یک فیلم ۳۶۰ درجه‌ای بازدید از کلیسای «نوتردام» را به کمک واقعیت مجازی امکان‌پذیر کرده است.

این نمایشگاه با مرور تاریخچه این بنا آغاز می‌شود.

تصویری از شعله‌های آتشی که «نوتردام» را فراگرفته، چهره مبهوت مردمی که در لحظه آتش‌سوزی در نزدیکی این بنا قرار داشتند، آتش‌نشان‌هایی که در تلاش برای خاموش کردن شعله‌های آتش بودند و گفتوگو با مسوولان بازسازی این کلیسای تاریخی از جمله قسمت‌های مختلف این نمایشگاه هستند.

یکی از قابل توجه‌ترین بخش‌های این نمایشگاه، نمایش داربست‌ها و بخش‌ داخلی ساختمان است که با صفحه‌های پلاستیکی پوشانده شده‌اند. این تصاویر در دسامبر سال گذشته ثبت شده‌اند.

از زمان برگزاری نمایشگاه «بازسازی نوتردام» از ماه جولای، بیش از ۱۰ هزار نفر از این نمایشگاه بازدید کرده‌اند. مسوولان برگزاری این نمایشگاه قصد دارند شمار بازدیدکننگان این نمایشگاه را به ۱۰۰ هزار نفر برسانند.

بخشی از سود حاصل از فروش بلیت‌های این نمایشگاه نیز صرف بازسازی «نوتردام» خواهد شد.

کلیسای نوتردام فرانسه در پانزدهم آوریل ۲۰۱۹  دچار آتش‌سوزی مهیبی شد و در نهایت بخش اعظمی از سقف این کلیسا به طور  کلی از  بین رفت. «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه در اولین واکنش‌های رسمی به این حادثه،‌ مهلت پنج‌ساله را برای اتمام روند بازسازی این کلیسا تعیین کرد. هرچند این تصمیم، واکنش و اعتراض کارشناسان و مدیران موزه‌های مختلف را به دنبال داشت. پس از گمانه‌زنی‌های مختلف درباره نحوه بازسازی این کلیسا، چندی پیش احتمال ساخت مناره مدرن این کلیسا منتفی و اعلام شد در ظاهر «نوتردام» بازسازی‌شده تغییری ایجاد نخواهد شد.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

چه چیزی باعث خاص بودن برند آندر آرمور میشود؟

برند آندر آرمور (Under Armour) با توجه به تکنولوژی های پیشرفته و کیفیت بالای محصولات …