رشد ۵۱ درصدی تخلیه و بارگیری کالای کانتینری در بندر خرمشهر

ایسنا/خوزستان مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر از رشد ۵۱ درصدی تخلیه و بارگیری کالای کانتینری در بندر خرمشهر خبر داد.

نوراله اسعدی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به رشد ۵۱ درصدی عملیات تخلیه و بارگیری کالای کانتینری در بندر خرمشهر اظهار کرد: بیش از ۲۹ هزار و ۹۱۲ تن کالای کانتینری در دو ماهه نخست سال جاری در بندر خرمشهر تخلیه و بارگیری شده است.

وی با اشاره به افزایش ۳۸ درصدی  بارگیری جنرال کارگو در این مجتمع بندری، افزود: در دو ماه نخست امسال ۷۵ هزار  و ۲۰۳ تن کالای عمومی در بندر خرمشهر بارگیری شده است.

اسعدی با اشاره به فعالیت بی‌وقفه بندر خرمشهر در دوران شیوع ویروس کرونا، گفت:  فعالیت‌های بندری و دریایی با رعایت تمام پروتکل‌های بهداشتی در حال انجام است و در دو ماهه نخست امسال در مجموع بیش از ۴۴۷ هزار و ۹۲۱ تن کالا در بندر خرمشهر تخلیه و بارگیری شده است. 

مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر تصریح کرد: در این مدت بیش از ۱۲۶ فروند شناور زیر هزار تن به بندر خرمشهر تردد داشته‌اند که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، رشد ۱۳۳ درصدی داشته است.

اسعدی گفت: حمل و نصب هشت فروند اسکله پانتون فلزی شناور و پل دسترسی آن از بندر خرمشهر به ساحل کارون با هدف توسعه زیرساخت‌های گردشگری و تفریحی و در راستای انجام مسئولیت‌های اجتماعی سازمان بنادر و دریانوردی، از دیگر اقدامات در این مدت بوده است.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

تاثیر ورزش بر زندگی

ورزش یکی از مهمترین عناصر سلامتی و خوشبختی در زندگی است. این فعالیت می‌تواند به …