سد طالقان سرریز شد

مدیر دفتر بهره‌برداری و نگهداری تاسیسات آبی و برق آبی شرکت آب منطقه‌ای تهران گفت: حجم نرمال مخزن سد طالقان ۴۲۰ میلیون متر مکعب است و باتوجه به شرایط مناسب بارندگی امروز شاهد سرریز این سد بودیم که از ساعت ۱۱ آغاز شد و با درنظر گرفتن روند فعلی ورودی‌ها پیش بینی می شود که این سرریز ادامه داشته باشد.

محمد شهریاری در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص آخرین وضعیت سدهای پنج گانه تهران، اظهار کرد: باتوجه به نزولات جوی از ابتدای سال جاری و به تبع آن آب‌گیری مناسب در مخازن سدها، امروز ظرفیت ذخیره سدهای پنج گانه تهران از مرز یک میلیارد متر مکعب گذشته است.

وی افزود: در حال ذخیره سد امیر کبیر ۱۶۹ میلیون متر مکعب، سد لتیان ۶۰ میلیون متر مکعب، سد لار ۱۲۷ میلیون مترمکعب، سد طالقان ۴۲۰ میلیون و سد ماملو ۲۲۷ میلیون متر مکعب است.

مدیر دفتر بهره‌برداری و نگهداری تاسیسات آبی و برق آبی شرکت آب منطقه‌ای تهران با بیان اینکه در سایر سدهای تحت پوشش شرکت آب منطقه‌ای تهران نیز با مدیریت مخزنی که در دستور کار مجموعه بهره برداری است، آب‌گیری مناسب و حداکثری را شاهد خواهیم بود، تصریح کرد: در حال حاضر حجم مخزن سد طالقان به ۴۲۰ میلیون متر مکعب رسیده است و به نسبت میزان ورودی آب به مخزن ضمن آب‌گیری و افزایش حجم ذخیره تا تراز حداکثری، بخشی از آن نیز به صورت سرریز از مخزن تخلیه خواهد شد.

کاهش ۱۱ درصدی ورودی آب به سدهای تهران

شهریاری با بیان اینکه علیرغم افزایش ۱۷ درصدی مقدار بارندگی سال آبی جاری در مقایسه با سال آبی گذشته در حال حاضر ورودی سدهای پنج گانه تهران امسال نسبت به سال آبی گذشته ۱۱ درصد کاهش داشته است، گفت: بر همین اساس، حجم ذخیره سدهای تهران در مقایسه با روز مشابه سال گذشته ۱۰ میلیون متر مکعب کاهش را نشان می دهد.

به گفته وی، با این وجود با توجه به شرایط ترسالی حاکم در حوزه عملکرد شرکت آب منطقه ای تهران، امیدواریم با آبگیری مناسب سدها و همراهی شهروندان تهران در رعایت الگوی مصرف، تابستان امسال را با کمترین چالش پشت سر بگذاریم.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

چه چیزی باعث خاص بودن برند آندر آرمور میشود؟

برند آندر آرمور (Under Armour) با توجه به تکنولوژی های پیشرفته و کیفیت بالای محصولات …