سهم یک درصدی نوآوری در توسعه صنعت ساختمان‌سازی

مدیرعامل بانک مسکن سهم سود صنعت ساختمان از نوآوری را یک درصد و میزان منابع مالی اختصاص یافته به نوآوری را کمتر از یک درصد اعلام کرد.

به گزارش ایسنا دکتر محمود شایان در مراسم رونمایی از سلسله رویدادهای پیوند؛ معرفی استارت‌آپ‌های حوزه زیستی و مسکن که به صورت مجازی در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد، استفاده حداکثری از فناوری در صنعت ساختمان سازی را موجب کاهش بهای تمام شده و تقویت خرید متقاضیان مسکن دانست و گفت: امروز در شرایط فعلی که حجم نقدینگی در کشور به بیش از ۳ هزار میلیارد تومان رسیده، نیاز است تا با سیاستگذاری‌هایی، امکان جذب این نقدینگی در بخش ساختمان را فراهم کنیم.

وی ادامه داد: بر اساس گزارش‌های رسمی تنها یک درصد از منابع مالی بخش ساختمان صرف به روز رسانی و نوآوری در این صنعت می‌شود و این در حالی است که صنعت ساختمان تاثیرگذارترین بخش در جامعه است که می‌تواند با نوآوری، تغییرات اساسی در آن ایجاد کرد.

شایان با اشاره به نقش بانک مسکن در ایجاد تحولات نوآورانه در صنعت ساختمان سازی، خاطر نشان کرد: در این راستا اقدام به راه اندازی مرکز نوآوری ساختمان کردیم تا بتوانیم از ایده‌های نوآورانه در این صنعت بهره گیریم.

مدیر عامل بانک مسکن با اشاره به آمارهای منتشر شده از سوی نظام مهندسی، گفت: بر این اساس سهم نوآوری در سود صنعت ساختمان سازی کمتر از یک درصد است که این شایسته این صنعت نیست.

وی با اشاره به توانمندی برخی از کشورها در زمینه ساخت برج ۵۷ طبقه در مدت ۱۹ روز و هتل ۱۵ طبقه در ۱۵ روز، یادآور شد: در صورتی که این توانمندی واقعیت داشته باشد، فاصله ما از دنیا در این صنعت بسیار زیاد می‌شود.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

وسایل ورزشی اورجینال چه مزایایی دارد؟

مزایای خرید وسایل ورزشی اورجینال ورزش در جامعه ما نقش بسیار مهمی را ایفا می …