صادرات انرژی آمریکا مختل شد

صادرات نفت و گاز آمریکا تحت تاثیر طوفان لورا به شدت مختل شد و تعطیلی پایانه های منطقه گلف کاست و اختلال فعالیت بنادر احتمالا باعث کاهش صادرات به میزان یک میلیون بشکه در روز خواهد شد.

به گزارش ایسنا، طوفان لورا فعالیت در چندین تاسیسات گاز طبیعی مایع (LNG) را متوقف کرد. آمریکا سومین صادرکننده بزرگ LNG در جهان است و پیش بینی می شود صادراتش به پایین ترین سطح در ۱۸ ماه گذشته کاهش پیدا کند.

لورا یکی از قدرتمندترین طوفانهایی است که تاکنون در آمریکا مشاهده شده بود اوایل روز پنج شنبه به نزدیک مرز تگزاس و لوییزیانا رسید. طبق اعلام گارد ساحلی آمریکا، بنادر لیک چارلز، بومونت و پورت آرتور روز پنج شنبه تعطیل بودند.

بندر هیوستون که با صادرات حدود ۶۰۰ هزار بشکه در روز، بزرگترین هاب صادرات نفت آمریکاست، روز چهارشنبه تعطیل شد و اواخر روز پنج شنبه سرگرم طی کردن مراحل بازگشایی بود.

به گفته مقامات بندر، حدود ۵۰ کشتی که اکثر آنها نفتکش هستند، در نزدیکی ساحل لنگر انداخته و منتظر ورود به کانال کشتیرانی هیوستون هستند.

شرکت کپلر بر مبنای آمار چهار ماه گذشته برآورد کرد که تعطیلی بندر هیوستون، بومونت و پورت آرتور ظرفیت صادرات نفت دریابرد را حدود یک میلیون بشکه در روز کاهش خواهد داد.

طبق آمار اداره اطلاعات انرژی آمریکا، صادرات نفت آمریکا در چهار هفته گذشته حدود ۲.۹ میلیون بشکه در روز بوده است و کپلر اعلام کرده که تعطیلی بنادر مذکور، مجموع صادرات محصولات نفتی آمریکا را حدود ۸۳۰ هزار بشکه در روز کاهش می دهد.

بندر نفتی فراساحلی لوییزیانا که بزرگترین پایانه نفتی خصوصی در آمریکا است، فعالیتها در پایانه دریایی خود را روز یکشنبه پیش از رسیدن طوفان متوقف کرد.

طبق آمار رفینیتیو آیکان، نفتکشها که روز پنج شنبه در کورپوس کریستی پناه گرفته بودند روز جمعه به سوی نقاط بارگیری در گلف کاست حرکت کردند.

دو نفتکش LNG در حال حاضر در نزدیکی بندر منتظر بارگیری محموله هستند.

بر اساس گزارش رویترز، میزان اختلال به صدماتی وارده به تاسیسات تولید و صادرات بستگی خواهد داشت. شرکتهای انرژی مهیای بررسی تاثیر طوفان روز پنج شنبه بودند.

طبق آمار رفینیتیو آیکان، صادرات LNG روز پنج شنبه به ۲.۱ میلیارد فوت مکعب کاهش پیدا کرد که پایین ترین سطح از فوریه سال ۲۰۱۹ بود.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

چه چیزی باعث خاص بودن برند آندر آرمور میشود؟

برند آندر آرمور (Under Armour) با توجه به تکنولوژی های پیشرفته و کیفیت بالای محصولات …