صادرات نفت ونزوئلا رکورد زد

صادرات نفت ونزوئلا ماه میلادی گذشته که مشتریان از ضرب الاجل آمریکا برای پایان تجارت با کاراکاس استفاده کرده و محموله های بیشتری خریداری کردند، به بالاترین میزان در پنج ماه اخیر افزایش یافت.

به گزارش ایسنا، واشنگتن به مشتریان شرکت نفتی دولتی PDVSA ونزوئلا بین اکتبر تا نوامبر مهلت داده تا به معاملاتی که با وجود تحریمهای آمریکا مجاز به انجام آنها و دریافت نفت ونزوئلا بودند، پایان دهند. به همین دلیل شماری از مشتریان ونزوئلا در سپتامبر آخرین محموله هایی که می توانستند از این کشور دریافت کنند را خریداری کردند.

طبق آمار و اسناد، مجموعا ۲۴ محموله حامل ۶۰۰ هزار بشکه در روز نفت و سوخت از بنادر شرکت PDVSA در سپتامبر عزیمت کردند که بالاترین رکورد ثبت شده از آوریل بوده است.

بیش از ۴۰ درصد از این محموله ها به مقصد هند و سایرین به مقصدهای دیگر در آسیا و خاورمیانه در حرکت هستند. صادرات به اروپا ثابت بود و در حدود ۶۰ هزار بشکه در روز ایستاد. حتی اگر افزایش صادرات سپتامبر در نظر گرفته شود، میانگین صادرات نفت ونزوئلا در سه ماهه سوم امسال ۵۰۳ هزار بشکه در روز بوده که پایینترین میزان در بیش از ۷۰ سال گذشته و ۱۱ درصد پایینتر از میانگین صادرات سه ماهه دوم به شمار می رود.

صادرات سپتامبر شامل عزیمت نفتکش ماکسیمو گورکی حامل دو میلیون بشکه نفت سنگین برای یک مشتری ناشناس در فجیره امارات متحده عربی است.

بر اساس گزارش رویترز، یک محموله مشابه نفت ونزوئلا در نفتکش ایرانی هورس بارگیری شده و در روزهای آینده عزیمت خواهد کرد.

ایران و ونزوئلا که هر دو تحت تحریمهای آمریکا قرار دارند، امسال همکاریهایشان را افزایش داده و خشم واشنگتن را برانگیخته اند.

ونزوئلا که با کمبود شدید بنزین مواجه است، تحت قراردادهای سواپ نفت با سوخت، واردات میعانات، بنزین و دیزل را در سپتامبر به ۱۵۶ هزار بشکه در روز افزایش داد که سه برابر حجم واردات اوت بود.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

چه چیزی باعث خاص بودن برند آندر آرمور میشود؟

برند آندر آرمور (Under Armour) با توجه به تکنولوژی های پیشرفته و کیفیت بالای محصولات …