طرح انگلیس برای کاهش صورتحساب برق مصرف کنندگان

دولت انگلیس قصد دارد صورت آزمایشی تعرفه های برق ارزان‌تر را به صورت اتوماتیک برای مصرف کنندگان انتخاب کند تا آنها را از صورتحسابهای سرسام آور نجات دهد.

به گزارش ایسنا، دولت انگلیس اعلام کرد ۱۵ میلیون خانوار تعرفه های برق ثابتی دارند و ممکن است بر همین اساس صدها پوند در سال هزینه بیشتری برای نیرو پرداخت کنند.

اگرچه ۵.۸ میلیون خانوار انگلیسی سال گذشته تامین کننده نیروی خود را تغییر دادند اما رگولاتور بازار نیروی انگلیس (Ofgem) اعلام کرد کمتر از نیمی از خانوارهای انگلیسی در بازاری که بیش از ۵۰ تامین کننده نیرو دارد، به دنبال قراردادهای نیرو با تعرفه بهتر هستند.

تحت طرحهایی که همچنان در دست مشورت قرار دارند، آزمایشهایی برای سوئیچ اتوماتیک در سال ۲۰۲۴ انجام می‌شود و تحت این آزمایشها، برای بعضی از مصرف کنندگانی که تعرفه های برق گرانتری دارند به صورت اتوماتیک قراردادهایی با تعرفه ارزان‌تر انتخاب می‌شود مگر این که مایل نباشند از چنین گزینه ای استفاده کنند.

دولت انگلیس همچنین چارچوبی را تا سال ۲۰۲۴ پیشنهاد کرده تا مصرف کنندگانی که تعرفه های نیروی گرانی دارند، توصیه برای سوئیچ به تعرفه های اقتصادی تر دریافت کنند.

بر اساس گزارش رویترز، دولت انگلیس هدف از این اقدام را حمایت از مصرف کنندگان در برابر صورتحسابهای گران و صرفه جویی در هزینه های نیرو و افزایش رقابت در میان تامین کنندگان نیرو برای ارائه تعرفه های منصفانه تر عنوان کرده است. همچنین سقف قیمت انرژی برای تعرفه های گاز و برق ممکن است در صورت لزوم پس از سال ۲۰۲۳ ادامه پیدا کند. این سقف در ژانویه سال ۲۰۱۹ معرفی شد تا استانداردی را برای تعرفه های متنوع تامین برق تعیین کند.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

تاثیر ورزش بر زندگی

ورزش یکی از مهمترین عناصر سلامتی و خوشبختی در زندگی است. این فعالیت می‌تواند به …