عقبگرد نفت در برابر اوج گیری کرونا

قیمت نفت در معاملات روز جمعه در پی شیوع نوع جدیدی از ویروس کرونا و قرنطینه ها که نگرانیها نسبت به احیای کوتاه مدت تقاضا برای سوخت را برانگیخته است، کاهش یافت.

به گزارش ایسنا، بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت برای تحویل در مارس با ۰.۵ درصد کاهش، به ۵۲ دلار و ۱۰ سنت در هر بشکه رسید. این شاخص که روز پنج شنبه یک درصد سقوط کرده بود، از ابتدای هفته جاری تاکنون ۰.۳ درصد کاهش داشته است.

بهای معاملات نفت برنت برای تحویل در مارس با ۷ سنت کاهش، به ۵۵ دلار و ۴۶ سنت در هر بشکه رسید. معاملات نفت برنت شب گذشته با ۰.۵ درصد کاهش بسته شده بود.

نوع جدید ویروس کرونا که در آفریقای جنوبی شناسایی شده است، به آمریکا رسیده است و همزمان اروپا مقررات مربوط به صادرات واکسن را سخت گیرانه تر خواهد کرد. دستور ماندن در خانه برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، سفرها را محدود و مصرف سوختها در اقصی نقاط جهان را فلج کرده است.

روند صعودی نفت که تحت تاثیر ساخت واکسنهای کووید ۱۹ و وعده عربستان سعودی برای کاهش عمیقتر تولید تقویت شده بود، دوباره متزلزل شده است. جهش دوباره کرونا و قرنطینه های متعدد از آسیا تا اروپا، رشد بیشتر قیمتها را محدود کرده و دلار قویتر هم جذابیت خرید کالاهایی مانند نفت که به این ارز قیمت گذاری می شوند را کاهش داده است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، واندا هاری، موسس شرکت واندا اینسایت در سنگاپور در این باره گفت: تا زمانی که کمبود واکسن در اروپا و تهدید انواع جهش یافته ویروس کرونا روی فضای بازار مالی سنگینی می کند، دشوار بتوان شکستن قیمت بالاتر در بازار نفت را مشاهده کرد.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

چه چیزی باعث خاص بودن برند آندر آرمور میشود؟

برند آندر آرمور (Under Armour) با توجه به تکنولوژی های پیشرفته و کیفیت بالای محصولات …