ماکت ضریح ائمه بقیع در قم رونمایی شد

ماکت ضریح ائمه بقیع، همزمان با سالروز تخریب قبرستان بقیع، در شهر قم رونمایی شد.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی حج، مهندس حمید صفارنیا، طراح این ماکت که در حاشیه گردهمایی بین‌المللی «بقیع، حرم اهل بیت و اصحاب پیامبر» رونمایی شد، گفت: این ماکت برگرفته از تنها تصویر ضریحی است که براساس بعضی گزارش‌ها، نزدیک به ۱۲۵ سال پیش از سوی یک عکاس آلمانی گرفته شده و تا مدت‌ها کسی اطلاعی از آن نداشت.

او افزود: ماکت ضریح براساس جزئیات آن تصویر به اضافه برخی گزارشاتی که از سفرنامه‌های زائرانی که به زیارت بقیع می‌رفتند و مطالعاتی که در این زمینه صورت گرفته، ساخته شده است.

این هنرمند درباره اندازه و مقیاس ماکت ضریح ائمه بقیع (ع)، توضیح داد: مقیاس این ماکت یک‌نهم و ابعاد آن نیز ۲۱۰ سانتی‌متر در ۲۱۰ سانتی‌متر ساخته‌شده از فولاد، برخی فلزات و پلاستیک است.

او با بیان این‌که صهیونیسم برای رسیدن به آرزوهای خود ماکت‌هایی را از معبد سلیمان ساخته و در جامعه جهانی به نمایش گذاشته است، گفت: تلاش می‌کنیم ماکت بیت‌المقدس و مسجدالاقصی را نیز ساخته و در پیش چشم جهانیان بگذاریم.

گردهمایی بین‌المللی «بقیع، حرم اهل بیت و اصحاب پیامبر» همزمان با فرارسیدن هشتم شوال، سالروز تخریب بارگاه ملکوتی و متبرک ائمه بقیع (ع) به دست وهابیون، با حضور نخبگان حوزه و دانشگاه جهان اسلام از مذاهب مختلف اسلامی در دفتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در قم برگزار شد.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

چه چیزی باعث خاص بودن برند آندر آرمور میشود؟

برند آندر آرمور (Under Armour) با توجه به تکنولوژی های پیشرفته و کیفیت بالای محصولات …