محدودیت‌های کرونا به جزیره کیش رسید

به دنبال شیوع ویروس کرونا، جزیره کیش که تا همین چند روز پیش روال معمول خود را طی می‌کرد نیز اقدام به ایجاد محدودیت‌هایی کرده است؛ تعطیلی نمازهای جمعه و جماعت، محدود شدن ساعت کار رستوران‌ها، تعطیلی رنت کارها و تعطیلی مقطعی ادارات و بانک‌های دولتی و خصوصی از جمله آنهاست.

به گزارش ایسنا، بیش از دو هفته از اعلام شیوع ویروس کرونا در ایران گذشته و در حال حاضر تقریبا در تمامی استان‌ها موارد مبتلا به این ویروس گزارش شده است؛ جریانی که موجب اعمال محدودیت و تعطیلی در بخش‌های مختلف که محلی برای تجمع یا رفت و آمد مردم بودند، شد.

اما در شرایطی سفرهای مردم به حداقل رسید و برخی استان‌ها اعلام کردند که از پذیرش مسافران نوروزی معذور هستند که در این بین جزایر کیش و قشم به عنوان دو منطقه آزاد گردشگری نیز مورد توجه هستند.

منطقه آزاد کیش در روزهای گذشته با اعلام وضعیت خود اعلام کرده بود که موردی از کرونا در آن مشاهده نشده ولی با این وجود در حالت آماده‌باش است؛ در عین حال که با رعایت تمامی موازین بهداشتی و کنترل مبادی ورودی روال عادی در آن ادامه دارد.

اما امروز (چهارشنبه) با اخذ تصمیماتی از سوی مسئولان منطقه آزاد کیش، محدودیت‌هایی در این جزیره نیز اعمال شده است. این در حالی است که پیگیری آخرین وضعیت منطقه آزاد کیش از مسئولان مربوطه از این حکایت دارد که طبق مصوبه شورای سلامت کیش، کلیه ادارات ،شرکت‌ها و نهادها، بانک‌ها، موسسات مالی، دولتی و خصوصی به جز خدمات بهداشتی و درمانی و امدادی جزیره کیش در روز شنبه همزمان با ۱۷ اسفند تعطیل است.

همچنین نمازهای جمعه و جماعت مساجد اهل تشیع و اهل تسنن موقتا” تا اطلاع ثانوی برگزار نخواهد شد.

طبق این مصوبه مقرر شده که ساعات کاری رستوران‌ها و کافی شاپ‌ها ظهرها از ساعت ۱۵ – ۱۲ و شب‌ها از  ۲۳ – ۲۰ باشد و اداره اماکن منطقه ویژه انتظامی کیش  بر رعایت محدودیت ساعت مصوب شده در شورای سلامت نظارت کرده و با متخلفان طبق مقررات برخورد خواهد شد.

اما کلیه رنت کارهای جزیره (اجاره خودرو) از امروز تا اطلاع ثانوی فعالیت‌های خود را تعطیل می‌کنند.

از دیگر تاکیدات این شورا بر این بوده که شرکت آب و برق کیش در شرایط فعلی از قطع انشعاب آب و برق مشترکین تا اطلاع ثانوی خودداری کند.

گفتنی است که از هفته گذشته در جزیره قشم نیز محدودیت هایی اعمال شده بود که طی آن تمامی مراکز تفریحی و گردشگری تعطیل شد و همچنان نیز تعطیل است.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

چه چیزی باعث خاص بودن برند آندر آرمور میشود؟

برند آندر آرمور (Under Armour) با توجه به تکنولوژی های پیشرفته و کیفیت بالای محصولات …