نرخ بیکاری آمریکا دو رقمی می‌شود؟

یکی از بزرگترین بانکهای آمریکایی پیش‌بینی کرد نرخ بیکاری در این کشور به ۱۵ درصد برسد.

به گزارش ایسنا، بانک آف امریکا در گزارشی به بررسی وضعیت بازار کار در آمریکا پرداخت و هشدار داد با توجه به بیکار شدن ۲۲ میلیون آمریکایی در ماه آوریل، این احتمال وجود دارد که نرخ بیکاری برای نخستین بار در ۲۰ سال اخیر دو رقمی شده و به ۱۵ درصد افزایش پیدا کند.

الکساندر لین، کارشناس اقتصادی این بانک گفت: نرخ بیکاری در ماه آوریل بیانگر پیامدهای جدی کووید-۱۹ بر روی اقتصاد آمریکا خواهد بود.

طبق پیش بینی این بانک، نرخ مشارکت در امریکا نیز که شمار جمعیت فعال در بازار کار به کل جمعیت را می سنجد با کاهشی محسوس مواجه خواهد شد و به ۶۰ درصد می رسد.

به گفته بنک آف امریکا، احتمالا رشد نرخ دستمزد به کمترین سطح تاریخی خود خواهد رسید و زیان بزرگ کسب و کارها و کار کردن با حداقل ظرفیت باعث خواهد شد تا میزان درآمد و قدرت خرید شاغلین آمریکایی کاهش پیدا کند.

به گفته این بانک، ایالت های کالیفرنیا، نیویورک و پنسیلوانیا احتمالا بیشترین خسارت را از شیوع کرونا در بین ایالت های مختلف متحمل خواهند شد و نرخ بیکاری در آن ها افزایشی محسوس خواهد داشت.

تام گیمبل، کارشناس بازار کار در موسسه ” لازال نتورک” گفت: بسیاری از کارفرمایان برنامه خود برای استخدام نیروهای جدید را تا مشخص شدن وضعیت به تاخیر انداخته اند و برخی نیز به نیروهای خود گفته اند در خانه بمانند و دورکاری کنند. با این حال شمار استخدام های جدید بیشتر از انتظارات قبلی بوده است.  

متوسط نرخ بیکاری آمریکا در بازه زمانی ۱۹۴۸ تا ۲۰۱۹ معادل ۵.۷۳ درصد بوده که بالاترین رقم ثبت شده مربوط به نوامبر ۱۹۸۲ با ۱۰.۸ درصد و کمترین نرخ ثبت شده نیز مربوط به می ۱۹۵۳ با ۲.۵ درصد بوه است.

آمریکا اکنون اصلی ترین کانون درگیر با کرونا در جهان است و بیش از ۷۲ هزار آمریکایی جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده اند.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

چه چیزی باعث خاص بودن برند آندر آرمور میشود؟

برند آندر آرمور (Under Armour) با توجه به تکنولوژی های پیشرفته و کیفیت بالای محصولات …