نرخ پایبندی اوپک پلاس به توافق کاهش تولید بهبود یافت

پترولجستیک برآورد کرد نرخ پایبندی گروه اوپک پلاس به توافق کاهش تولید از ابتدای ژانویه تاکنون ۸۵ درصد بوده که بهبود نسبت به ماه میلادی گذشته را نشان می دهد.

به گزارش ایسنا، شرکت رهگیری آمار نفتکش پترولجستیک برآورد کرد تولید نفت اوپک در ژانویه ۴۰۰ هزار بشکه در روز کاهش خواهد یافت که به منزله بهبود پایبندی این گروه به پیمان محدودیت عرضه است.

 اوپک و متحدانش که به گروه اوپک پلاس معروف هستند موافقت کرده بودند در راستای تسهیل محدودیت عرضه، تولیدشان را در ژانویه ۵۰۰ هزار بشکه در روز افزایش دهند. اما آمار پترولجستیک نشان می دهد که تولید این گروه پایینتر و پایبندی اش به توافق کاهش تولید بالاتر از دسامبر بوده است. پایبندی بالاتر تولیدکنندگان به محدودیت عرضه می تواند از قیمتهای نفت که نزدیک به بالاترین رکوردشان در ۱۱ ماه اخیر قرار دارند، حمایت بیشتری کند.

شرکت پترولجستیک در ایمیلی به رویترز اعلام کرد بزرگترین کاهش عرضه در ژانویه از سوی لیبی، عراق و نیجریه خواهد بود. طبق برآوردی که پترولجستیک در ۱۲ ژانویه داشته، پایبندی اعضای اوپک در ژانویه نزدیک به ۱۰۰ درصد بوده که بالاتر از نرخ ۸۲ درصد در دسامبر است. نرخ پایبندی اوپک پلاس در ژانویه بالاتر از ۷۵ درصد در دسامبر بوده است.

روسیه که بزرگترین تولیدکننده غیرعضو اوپک شرکت کننده در پیمان اوپک پلاس است، در دسامبر پایبندی ۶۴ درصدی به محدودیت عرضه داشته است.

بر اساس گزارش رویترز، دو منبع آگاه در اوپک هفته گذشته اظهار کردند نرخ پایبندی اوپک پلاس در دسامبر ۹۹ درصد بود که در مقایسه با ۱۰۱ درصد در نوامبر کاهش جزئی داشت.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

چه چیزی باعث خاص بودن برند آندر آرمور میشود؟

برند آندر آرمور (Under Armour) با توجه به تکنولوژی های پیشرفته و کیفیت بالای محصولات …