نشستی برای تولد محمدعلی اسلامی ندوشن

نشست «کارنامه ادبی محمدعلی اسلامی ندوشن» همزمان با زادروز این نویسنده و پژوهشگر برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا، این نشست مجازی فردا (چهارشنبه، سوم شهریور ۱۴۰۰) از ساعت ۲۰ با حضور کامیار عابدی، نویسنده و منتقد ادبی در گفت‌وگو با پیام شمس‌الدینی، پژوهشگر  برگزار خواهد شد.

پخش پیام‌هایی از غلامحسین ‌امیرخانی، اصغر دادبه، فریدون مجلسی، احمد مهدوی‌دامغانی و محمدجعفر یاحقی از بخش‌های دیگر این نشست است.

علاقه‌مندان می‌توانند این نشست را از طریق صفحه اینستاگرامی محمدعلی اسلامی ندوشن به نشانی dr_eslaminodoushan@ دنبال کنند.

محمدعلی اسلامی ندوشن متولد ۱۳۰۴ در ندوشن یزد است. او دانش‌آموخته حقوق بین‌الملل از فرانسه است و استاد پیشین دانشگاه تهران، که علاوه بر دروس حقوقی، به تدریس نقد ادبی، سخن‌سنجی و ادبیات تطبیقی نیز می‌پرداخت. اسلامی ندوشن سال‌ها زندگی خود را صرف تحقیق در آثار علمی و ادبی ایران و ترجمه آثار نویسندگان جهان کرده و آثارش به‌صورت کتاب در بیش از ۵۰ جلد در زمینه‌های گوناگون اعم از ادبی، فرهنگی و اجتماعی به چاپ رسیده است.

برخی از کتاب‌های محمدعلی اسلامی ندوشن عبارت‌اند از: «ماجرای‌ پایان‌ناپذیر حافظ»، «چهار سخنگوی‌ وجدان‌ ایران»، «تأمّل‌ در حافظ»، «زندگی‌ و مرگ‌ پهلوانان‌ در شاهنامه»، «داستان‌ داستان‌ها»، «سرو سایه‌فکن»، «ایران‌ و جهان‌ از نگاه‌ شاهنامه»، «نامه‌ نامور»، «ایران را از یاد نبریم»، «به‌ دنبال‌ سایه ‌همای»، «ذکر مناقب‌ حقوق‌ بشر در جهان‌ سوم»، «سخن‌ها را بشنویم»، «ایران‌ و تنهائیش»، «ایران‌ چه‌ حرفی‌ برای‌ گفتن‌ دارد؟»، «مرزهای‌ ناپیدا»، «شور زندگی‌» (وان گوگ)، «روزها» (سرگذشت – در چهار جلد)، «باغ سبز عشق»، «ابر زمانه‌ و ابر زلف»، «افسانه افسون»، «دیدن‌ دگر آموز، شنیدن‌ دگر آموز»، «جام‌ جهان‌بین» و «آواها و ایماها».

انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

چه چیزی باعث خاص بودن برند آندر آرمور میشود؟

برند آندر آرمور (Under Armour) با توجه به تکنولوژی های پیشرفته و کیفیت بالای محصولات …