هزینه ۴۵۰ میلیاردتومانی دولت برای تکمیل خدمات زیربنایی و روبنایی مسکن مهر

معاون وزیر راه و شهرسازی با اعلام اینکه دولت برای تکمیل خدمات زیربنایی و روبنایی واحدهای باقیمانده مسکن مهر طی سال گذشته و امسال ۴۵۰ میلیارد تومان هزینه کرد از اتمام مسکن مهر در ۱۳ استان کشور تا پایان شهریور خبر داد.

به گزارش ایسنا، علی نبیان، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن بخشی از مهمترین اقدامات سازمان را در خصوص تکمیل واحدهای باقیمانده مسکونی مهر در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر جمعیت، اعلام و تصریح کرد: با تلاش سازمان ملی زمین و مسکن، تعهد وزارت راه و شهرسازی در خصوص اتمام واحدهای مسکونی مهر باقیمانده در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر جمعیت تا قبل از اتمام امسال محقق می‌شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه در خصوص اتمام واحدهای مسکونی مهر همکاری و هماهنگی دوچندانی بین سازمان و استان ها ایجاد شده است و قبل از کرونا با جلسات حضوری و بازدیدهای میدانی و بعد از کرونا از طریق جلسات ویدئوکنفرانسی این مهم پیگیری شده است، توضیح داد: هم‌اکنون جلسات ستادی در خصوص پیگیری تکمیل واحدهای باقیمانده مسکونی مهر با حضور مهرآبادی، قائم مقام وزیر در طرح مسکن مهر به شکل ویدئوکنفرانس برگزار می شود و عزم وزارت راه و شهرسازی درعمل به تعهدات در خصوص واحدهای باقیمانده مسکن مهر است.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن یادآور شد: در هفت استان از جمله یزد، چهارمحال و بختیاری، سیستان و بلوچستان و اصفهان مسکن مهر به اتمام رسیده است. در عین حال، تلاش مجموعه وزارت راه و شهرسازی این است که تا قبل از اتمام سال جاری تمامی واحدهای مسکونی مهر به اتمام برسد و تحویل متقاضیان شود.

به گفته نبیان برای تکمیل واحدهای مسکن مهر در بالغ بر ۶ استان دیگر  تا پایان شهریور برنامه‌ریزی شده است.

وی تصریح کرد: ظرف چندماه آینده و تا قبل از پایان دولت، تمامی واحدهای باقیمانده مسکن مهر تکمیل و تحویل متقاضیان می شود.

نبیان در عین حال خاطرنشان کرد: اگرچه تلاش بر این است تا واحدهای فاقد متقاضی به دارای متقاضی تبدیل شود، اما تکمیل و تحویل واحدهای باقیمانده مسکن مهر شامل پروژه های زیر ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی، فاقد متقاضی و همچنین پروژه هایی که دارای پرونده های حقوقی و قضایی هستند، نمی شود.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن توضیح داد: یکی از اقدامات حائز اهمیت مجموعه وزارت راه و شهرسازی در تکمیل واحدهای باقیمانده مسکن مهر این بوده که نه فقط تکمیل واحدها بلکه تکمیل خدمات زیربنایی و روبنایی را نیز وزارتخانه برعهده گرفت. بدین معنا سال گذشته در بودجه سال ۹۸ اداره کل راه و شهرسازی های سراسر کشور بودجه تکمیل خدمات زیربنایی مسکن مهر نیز لحاظ شد.

نبیان گفت: برای تکمیل خدمات زیربنایی و روبنایی مسکن مهر ۴۵۰ میلیاردتومان منابع مالی به استان های سراسر کشور تخصیص یافت که اینکار در حال انجام است.

معاون وزیر راه و شهرسازی در خصوص راهکار سازمان ملی زمین و مسکن برای تبدیل پروژه های فاقد متقاضی مسکونی مهر به دارای متقاضی اعلام کرد: با رایزنی هایی که با سازمان بهزیستی و کمیته امداد (ره) داشتیم و جلساتی که در  آنها پروژه های مسکونی مهر به آنها معرفی شد طی تفاهماتی بخشی از پروژه هایی که پیش تر فاقد مقتاضی بودند با درخواست سازمان بهزیستی و کمیته امداد امام (ره) به آنها واگذار می شود. همچنین، برخی از پروژه های مسکن مهری که پیش تر فاقد متقاضی بودند به پیشنهاد دستگاه های دیگر از جمله نیرهای مسلح، وزارت دفاع، ارتش، سپاه و نیروی انتظامی به آن دستگاه ها معرفی شدند، هم اکنون بخش عمده ای از پروژه ها معرفی شدند و فاقد متقاضی ها به مانده متقاضی تبدیل شده اند.

نبیان گفت: در حال حاضر، پروژه های فاقد متفاضی مسکن مهر کمتر از ۹ هزار واحد است. در عین حال درخواست هایی از سوی وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی برای تامین مسکن نیروهای کارگری به وزارت راه و شهرسازی رسیده است که بخشی از پروژه های مسکن مهر نیز در پروسه معرفی به آن وزارتخانه است و در حال بررسی قرار گرفته است.

 نبیان تاکید کرد: تمامی تلاش سازمان  ملی زمین و مسکن در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر جمعیت این است تا باقیمانده واحدهای مسکونی مهر به اتمام برسد و تحویل متقاضیان شود.  

انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

چه چیزی باعث خاص بودن برند آندر آرمور میشود؟

برند آندر آرمور (Under Armour) با توجه به تکنولوژی های پیشرفته و کیفیت بالای محصولات …