واردکنندگان فروشنده نهاده های دامی در بازار نیستند

عضو هیات مدیره اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام و طیور گفت: بی توجهی به نظرات تشکل ها و بخش خصوصی در سیاست گذاری ها و تدوین آیین نامه ها موجب شده تا در تمامی حلقه های تامین تا مصرف حس رضایتمندی ایجاد نشود.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام و طیور ایران (آوندا)، داوود رنگی با اعلام این مطلب اظهار کرد: سیاست های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی از سوی مقام معظم رهبری با هدف تقویت جایگاه بخش خصوصی در اقتصاد کشور و واگذاری امور اجرایی و مدیریتی به این بخش ابلاغ شد اما اجرای ناصحیح این قانون مترقی مانع تقویت جایگاه بخش خصوصی در اقتصاد شد.

عضو هیات مدیره اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام وطیور ایران ادامه داد: اگر سیاست های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی به صورت صحیح و با واگذاری بنگاه ها به بخش خصوصی واقعی و افراد دارای اهلیت صورت می گرفت امروز شاهد بروز مشکلات جدی در مدیریت بنگاه های برون سپاری شده نبودیم.

وی افزود: بخش خصوصی در اشتغالزایی سهم بسزایی دارد اما مساله اساسی این است که در تدوین برنامه ها و سیاست گذاری ها هیچ جایگاهی ندارد، به همین دلیل شاهد اتخاذ تصمیماتی هستیم که به جای تسهیل شرایط منجر به  ایجاد مانع در مسیر فعالان اقتصادی می شود.

این فعال اقتصادی با تاکید بر ضرورت استفاده از پتانسیل بخش خصوصی در برنامه ریزی و سیاست گذاری های کلان اقتصادی تصریح کرد: نشنیدن صدای فعالان اقتصادی، تشکل ها و انجمن ها در سیاست گذاری ها موجب شده تا شاهد تدوین برنامه های به ظاهر خوبی باشیم که در عمل دچار اشکالات جدی می شوند.

عضو هیات مدیره اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام و طیور ایران خاطرنشان کرد: یکی از سیاست گذاری های بخش دولتی در زمینه توزیع نهاده های دام و طیور است که موجب شده تمامی صنوف مرتبط با این کالا از واردکننده تا مصرف کننده به نارضایتی برسند و در بازار با چالش های جدی روبرو باشیم.

رنگی اظهار کرد: در تدوین ساز و کار اجرایی سامانه بازارگاه نظرات بخش خصوصی و فعالان صنفی مرتبط با حلقه های از تامین تا مصرف نهاده های دام و طیور شنیده نشد و با طراحی سامانه ای ناکارآمد بستر ایجاد نارضایتی برای واردکننده، توزیع کننده و تولید کننده مهیا شد.

عضو هیات مدیره اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام و طیور ایران گفت: سامانه بازارگاه و نحوه توزیع نهاده های دامی از طریق آن بدون شنیدن نظرات کارشناسی بخش خصوصی و تشکل های مرتبط ایجاد شد و همین امر موجب نارضایتی در تمامی بخش های مرتبط شد.

این فعال اقتصادی ادامه داد: واردکنندگان در طراحی سامانه بازارگاه و حتی در توزیع نهاده ها و قیمت این اقلام در بازار دخالتی ندارند ولی مدیران با دادن آدرس های غلط به سایر بخش های اقتصادی که مصرف کننده این کالا هستند موجب شده تا در اذهان عمومی و حتی فعالان اقتصادی واردکننده مساوی با توزیع کننده قرار بگیرد.

عضو هیات مدیره اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام و طیور ایران تصریح کرد: واردکنندگان تمامی کالاهای خود را در سامانه بازارگاه با نرخ مصوب عرضه می کنند که مستندات آن نیز موجود است ولی متاسفانه تلاش می شود تا ناکارآمدی یک سامانه ای که از سوی بخش دولتی طراحی شده است به گرده بخش خصوصی نهاده شود.

این فعال اقتصادی گفت: اگر صدای تشکل ها در تدوین قوانین و سیاست های کلان کشور شنیده شود دیگر شاهد پایه ریزی های اشتباه در بخش های مختلف اقتصادی نخواهیم بود.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

چه چیزی باعث خاص بودن برند آندر آرمور میشود؟

برند آندر آرمور (Under Armour) با توجه به تکنولوژی های پیشرفته و کیفیت بالای محصولات …