ونزوئلا ناجی جدید پیدا کرد

یک شرکت مکزیکی نه چندان معروف به عنوان کمک بزرگی برای ونزوئلا ظاهر شده و میلیون‌ها بشکه نفت از این کشور در قبال تامین مواد غذایی دریافت کرده است.

به گزارش ایسنا، ونزوئلا در بحبوحه تشدید تحریم‌های آمریکا که واردات اقلام ضروری را دشوار کرده است، میلیون‌ها بشکه نفت به شرکت مکزیکی “لیبر ابوردو” داد و در قبال آن مواد غذایی مانند ذرت و آب دریافت کرد. این شرکت مکزیکی پیش از این در بخش نفت هیچ تجربه ای نداشته اما شرکت PDVSA به دلیل تشدید تحریم‌های آمریکا، با کاهش مشتریان نفتی خود روبرو شده است.

کاخ سفید فشار روی صنعت انرژی ونزوئلا را تشدید کرده و اخیرا شرکت “بازرگانی روس‌نفت” که زیرمجموعه شرکت نفتی روس‌نفت روسیه است و دیدیه کاسیمیرو، رئیس هیات مدیره این شرکت را به دلیل حفظ روابط با شرکت نفتی دولتی PDVSA هدف تحریم قرار داد.

اکنون دولت آمریکا به دنبال اعمال فشار بیشتر روی صنعت نفت و صادرات ونزوئلا است و حتی ممکن است معافیت شرکت شورون برای فعالیت در ونزوئلا ماه آینده تمدید نشود.

بر اساس گزارش رویترز، “لیبر ابوردو” تاکنون ۶.۲ میلیون بشکه نفت سنگین ونزوئلا را دریافت کرده و در بازارهای بین المللی فروخته و قرار است دو محموله نفت و سوخت ونزوئلا را در ماه میلادی جاری بارگیری کند.

طبق خبر دیگری از رویترز، تحریم‌های آمریکا مقابله ونزوئلا با مشکل مشعل سوزی را دشوار کرده است. یک شرکت مشاوره که به مدت چند دهه با شرکت شل همکاری داشته، مذاکره با شرکت نفتی دولتی PDVSA را برای کمک به کاهش مشعل سوزی در پایگاه‌های نفتی آغاز کرده است اما تحریم‌های آمریکا علیه کاراکاس ممکن است مانع اصلی اجرای چنین پروژه هایی شود.

طی یک دهه گذشته، حجم مشعل سوزی ونزوئلا که عامل انتشار گازهای گلخانه‌ای است، افزایش پیدا کرده در حالی که تولید نفت خام این کشور بیش از ۵۰ درصد سقوط داشته است.

آنترو آلوارادو، مدیر شرکت مشاوره گاز انرژی به رویترز گفت: اگر ونزوئلا قادر بود گازهایی که به همراه نفت استخراج می شوند را فرآوری کند، می‌توانست سالانه حداکثر ۱.۵ میلیارد دلار درآمد از این منبع داشته باشد.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

چه چیزی باعث خاص بودن برند آندر آرمور میشود؟

برند آندر آرمور (Under Armour) با توجه به تکنولوژی های پیشرفته و کیفیت بالای محصولات …