ویلچر هوشمندی که به دستیار صوتی "الکسا" متصل می‌شود

یک استارتاپ آمریکایی، نوعی ویلچر هوشمند طراحی کرده است که می‌تواند به دستیار صوتی “الکسا” متصل شود و به ایمنی بیشتر کاربر کمک کند.

به گزارش ایسنا و به نقل از تک‌تایمز، یک شرکت استارتاپی آمریکایی موسوم به “LUCI” قصد دارد ویلچرهای هوشمند خود را تا اواخر سال ۲۰۲۰ در دسترس قرار دهد.

این ویلچر که نخستین نمونه در نوع خود است، به نرم‌افزار و سخت‌افزار پیشرفته‌ای مجهز شده که به اتصال حسگر به کار رفته در آن با فضای ابری کمک می‌کنند. سخت‌افزار LUCI که به چرخ‌های این ویلچر متصل شده‌ است، از افتادن و برخورد آن با موانع پیشگیری می‌کند.

استارتاپ LUCI در حوزه به کارگیری فناوری‌های هوشمند تلاش می‌کند که به قدرت تحرک کمک می‌کنند. “جرد دین”(Jered Dean)، از بنیانگذاران این استارتاپ گفت: ما قصد داریم پیشنهاداتی را ارائه دهیم تا صنعت ما بتواند بحثی در مورد معنای فناوری هوشمند را آغاز کند.

وی افزود: هدف ما از آغاز صحبت این است که افراد حرفه‌ای را در این زمینه تشویق کنیم تا مشکلات بهتر حل شوند و به سوالات پاسخ داده شود.

این کار موجب می‌شود که هم عموم مردم و افراد حرفه‌ای، فناوری‌هایی را که در محصولات خود به کار می‌گیرند، درک کنند و این فناوری برای کسانی که از آنها استفاده می‌کنند، متحول شود.

دین ادامه داد: ما اطمینان داریم که تفکر همکاران و صحبت‌های آنها می‌تواند به آینده‌ای استثنایی منجر شود. ما امیدواریم که بتوانیم صحبت‌های بیشتری را با افرادی که به این محصولات علاقمند هستند، داشته باشیم و بیشتر در مورد فناوری‌های آنها یاد بگیریم.

ویژگی‌های ویلچر هوشمند LUCI

*سیستم پیشگیری از سقوط: سیستم به کار رفته در این ویلچر طوری طراحی شده است که می‌تواند از افتادن آن پیشگیری کند و حرکت ویلچر را به شکلی تنظیم کند که به آرامی صورت بگیرد. همچنین این ویلچر، یک دکمه دارد که برای شرایط اضطراری طراحی شده است.

*جلوگیری از برخورد: LUCI به کاربران امکان داده است تا ویلچر را بدون ترس از برخورد با موانعی مانند دیوار، انسان، حیوانات یا وسایل خانه هدایت کنند.

*سیستم هشدار: ویلچرهای هوشمند LUCI به صفحه نمایش کوچکی مجهز هستند که هنگام قرار گرفتن ویلچر در خطر، یک صدای هشدار را پخش می‌کند.

*بررسی ایمنی سلامت: LUCI به کاربر کمک می‌کند تا با انتشار برنامه شخصی، سلامت خود را مدیریت کنند. داده‌های مربوط به سلامت کاربر، به پرتال او منتقل می‌شوند.

*ارتباط در فضای ابری: LUCI به کاربران کمک می‌کند تا با گروه متخصصان این استارتاپ در ارتباط باشند. ارتباط آنها با استفاده از اپلیکیشن اندروید یا ios ممکن می‌شود. علاوه بر این، LUCI به دستیار صوتی الکسا و گوگل نیز متصل می‌شود تا وضعیت شارژ باتری را بررسی کند.

ویلچر هوشمند LUCI در حال حاضر در برخی ایالات آمریکا در دسترس قرار دارد اما این استارتاپ، تاریخ ارائه آن را به اواخر سال جاری موکول کرده است.

قیمت این ویلچر برای کسانی که می‌خواهند آن را زودتر سفارش دهند، ۸۴۴۵ دلار تعیین شده است.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

چه چیزی باعث خاص بودن برند آندر آرمور میشود؟

برند آندر آرمور (Under Armour) با توجه به تکنولوژی های پیشرفته و کیفیت بالای محصولات …