پذیرش بدون آزمون در مقطع کارشناسی نداریم/ارائه ۹۰ درصد آموزش‌ها به شکل مجازی

رئیس دانشگاه الزهرا با تأکید بر اینکه در مقطع کارشناسی پذیرش براساس سوابق تحصیلی و بدون آزمون نداریم، گفت: در مقطع تحصیلات تکمیلی تعدادی از دانشجویان براساس آیین‌نامه استعداد درخشان در دانشگاه پذیرش خواهند شد.

دکتر مهناز ملانظری در گفت و گو با ایسنا، ضمن بیان این مطلب به تشریح مهم‌ترین برنامه‌های دانشگاه الزهرا در سال تحصیلی جاری پرداخت واظهار کرد: ما در ترم تحصیلی جاری تقریبا بخش زیاد یعنی 90 درصد از آموزش دروس دانشجویان دوره کارشناسی ارشد و دکتری رو در صورت تایید گروه ها  به شکل مجازی ارائه می‌دهیم اما آموزش دانشجویان دوره کارشناسی نیز به شکل صددرصد مجازی ارائه می‌شود.

وی در ادامه تصریح کرد: خوابگاه‌های دانشگاه الزهرا آمادگی پذیرایی از دانشجویانی که قرار است به شکل حضوری در این دانشگاه آموزش ببینند را دارد و تمهیدات به شکلی صورت می‌گیرد که نهایتا در هر اتاق دو دانشجو اسکان داده شوند.

رئیس دانشگاه الزهرا همچنین تأکید کرد:‌ با توجه به تأکید وزیر علوم در خصوص آموزش دانشجویان جدیدالورود این پذیرفته‌شدگان باید با فضای دانشگاه آشنایی داشته باشند، ما نیز یک سری نشست‌های اولیه با اساتید پیش‌بینی کردیم تا این دانشجویان بتوانند در دانشگاه حضور پیدا کنند اما بعد از آشنایی با محیط دانشگاه ادامه کلاس‌های این افراد به شکل مجازی خواهد بود. در واقع این دانشجویان حدود چند هفته‌ای به شکل حضوری در دانشگاه حاضر خواهند شد.

دکتر ملانظری تأکید کرد: اگر دانشجویان جدیدالورود ما از خارج از تهران یا شهرستان‌ها باشند طبیعتا سازوکار اسکان آن‌ها در محیط‌های خوابگاهی نیز فراهم شده است.

وی با تأکید بر اینکه حدود ۲۰۰۰ نفر دانشجوی جدیدالورود امسال وارد دانشگاه الزهرا خواهند شد، گفت: در مجموع در هر سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری حدود ۲۵۰۰ دانشجوی جدیدالورود در دانشگاه الزهرا داریم.

رئیس دانشگاه الزهرا همچنین با تأکید بر اینکه رشته‌های روزانه‌ای برای پذیرش بدون آزمون در دانشگاه‌ها نداریم، گفت: یکسری از گروه‌ها برای پذیرش دانشجو براساس آیین نامه استعداد درخشان اعلام آمادگی کردند اما در مقطع کارشناسی رشته‌های بدون آزمون نخواهیم داشت.

وی همچنین خاطر نشان کرد: بخش زیادی از فعالیت‌های آموزشگاهی و کارگاهی دانشجویان به شکل مجازی ارائه خواهد شد. در واقع تجربه ارائه این گونه آموزش‌ها از ترم گذشته کسب شده است اما تعداد محدودی از دروس عملی که مربوط به دانشکده هنر و مهندسی است به صورت حضوری برگزار خواهد شد.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

چه چیزی باعث خاص بودن برند آندر آرمور میشود؟

برند آندر آرمور (Under Armour) با توجه به تکنولوژی های پیشرفته و کیفیت بالای محصولات …