پهپادها فاصله‌گذاری اجتماعی را در هند کنترل می‌کنند

مقامات هند برای کنترل فاصله‌گذاری اجتماعی، از پهپادهای یک شرکت آمریکایی استفاده می‌کنند.

به گزارش ایسنا و به نقل از نیوساینتیست، با بازگشایی تدریجی کشورها پس از قرنطینه، برخی مقامات دولتی در نظر دارند تا از پهپادها برای نظارت بر فاصله‌گذاری اجتماعی استفاده کنند.

پلیس هندوستان، پهپادهای مجهز به هوش مصنوعی را که توسط استارتاپ آمریکایی “اسکای‌لارک لبز”(Skylark Labs) ابداع شده، به کار گرفته تا فاصله‌گذاری میان مردم را طی روز و در ساعاتی که بیرون هستند، کنترل کند.

“آمارجوت سینگ”(Amarjot Singh)، مدیرعامل اسکای‌لارک لبز گفت: این پهپادها، در شش شهر ایالت پنجاب، به پرواز درمی‌آیند و در شهر بنگلور نیز آزمایش می‌شوند.

هر پهپاد که به یک دوربین و هوش مصنوعی مجهز است، می‌تواند انسان‌ها را از فاصله ۱۵۰ متر تا یک کیلومتر شناسایی کند. اگر پهپاد، مردمی را که فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت نمی‌کنند، تشخیص دهد، هشدارهایی را برای نزدیک‌ترین نیروهای پلیس ارسال می‌کند.

این سیستم می‌تواند فاصله فیزیکی میان دو نفر یا بیشتر را شناسایی کند و به پلیس امکان دهد تا افرادی که بیش از اندازه به یکدیگر نزدیک هستند، بشناسد. بدین ترتیب، پلیس به محل مورد نظر می‌رود و افرادی که قوانین را نقض می‌کنند، جریمه می‌کند.

سینگ ادامه داد: پلیس پیش از این هیچ ایده‌ای در مورد محل تجمع افراد نداشت اما اکنون می‌تواند نواحی وسیع‌تری را پوشش دهد.

به جز هندوستان، مقامات چندین ایالت آمریکا نیز برای کنترل فاصله‌گذاری اجتماعی، از پهپادهایی استفاده می‌کنند که به دوربین و اسپیکر مجهز هستند و پیام‌هایی را برای هشدار مخابره می‌کنند.

برخی از شرکت‌ها نیز برای شناسایی افرادی که مبتلا به ویروس هستند و تب دارند، از پهپادهایی استفاده می‌کنند که قابلیت تصویربرداری حرارتی دارند اما “سازمان بهداشت جهانی”(WHO) معتقد است که بررسی دما به تنهایی نمی‌تواند تاثیر بسزایی در تشخیص کووید- ۱۹ داشته باشد.

در انگلیس نیز پلیس شهر داربی‌شر، به خاطر انتشار تصویر افرادی که در حال ورزش در پارک بودند، در معرض انتقاد قرار گرفت.

مقامات چین نیز طی دوره گسترش کووید- ۱۹، پهپادها را در ایست‌های بازرسی بزرگراه‌ها به کار گرفته‌اند.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

چه چیزی باعث خاص بودن برند آندر آرمور میشود؟

برند آندر آرمور (Under Armour) با توجه به تکنولوژی های پیشرفته و کیفیت بالای محصولات …